Prokuroria hapi lëndë për furrën toksike në deponinë “Drislla”

as informacioneve të publikuara në opinion Prokuroria themelore hapi lëndë për furrën toksike të deponisë Drislla. Prokuroria kontrollon nëse janë respektuar rregulloret, kur në...

Jakimovski mundohet të instaloj urrejtje! Akuzon shqiptarët (Video)

Stevçe Jakimovski, kryetar i Opcionit Qytetar për Maqedoni (OQM) është shprehur kundër shqiptarëve për sa i përket çështjes së emrit të Maqedonisë. Sipas tij, është...

Mijallkov ka një pritje për 2018, ja deklarata e tij! (VIDEO)

Ish-shefi i DSK-së Sasho Mijallkov për TV21 deklaroi se viti 2017 nuk ka qenë shumë i suksesshëm për qytetarët dhe shpreson që viti i...

Zaev: Menduh Thaçi më duhet në qeveri me dy deputetët e tij! Pres emrat...

Po e vërtetë eshtë la deklaruar Zaev! Më duhen deputetët e Menduh Thaçit, pres ofertën e tij dhe kuadrot nga PDSH se çfarë do...

Ja cilët ditë janë jo pune në Maqedoni gjatë 2018

Në vitin 2018 qytetarët e Maqedonisë do të kenë katër fundjava të vazhduara. Nga gjithsej 11 ditë jo pune për të gjithë qytetarët, katër...

Prishe lirisht kontratën me VIP ose T-Home nëse ta kanë hequr një kanal televiziv

Shfrytëzuesit e shërbimeve të operatorëve kabllovik “VIP” dhe “Telekom” mund të shkëputen pa paguar diçka shtesë nga ata, në formë dënimi, që në momentin kur...

Ekskluzive: Fatime Fetai sot po e “dridh” gjykatën e Kërçovës, ja pse!

Prokurorja Speciale Publike, Fatime Fetai sot është në vizitë pune në Gjykatën themelore në Kërçovë dhe sipas informacioneve që posedon “pravosudstvo.mk”, ajo gjatë kësaj...

Kryetari i Çairit, Visar Ganiu natën e Vitit të Ri në stacion policor, ja...

Kryetari i komunëssë Cairit, Visar Ganiu ka vizituar në natën e ndërrimit të motmoteve stacionin policor të Bit Pazarit dhe repartin e kujdestarisë së...

Ja ku mund të konkurroni për punësimet e para qeveritare në Maqedoni (Konkurs)

Tanimë që ka dalur konkursi nga Ndërmarrja publike për Rrugët e Maqedonisë për punësimin e 93 vetave. 74 vende janë paraparë për inkasantë në pikat...

Shpërthen gazetari Saliu: Ja pse do ta mbajë mend këtë ditëlindje të Ali Ahmetit!

Gazetari Urim Salihu nga Tetova ka reaguar lidhur me një gjobë të shqiptuar ndaj tij nga ana e policisë tetovare. Kjo gjobë siç ka...