Carovska: Mësimi online deri në fund të vitit shkollor

I gjithë viti shkollor do të zhvillohet në të njëjtën mënyrë, pra ashtu siç dhe nisi në 1 tetor. Tani për tani, nuk është...

Incident në Haraçinë, plagoset një person

Në një çajtore në Haraçinë dje është lënduar një burrë njëzet e trevjeçar nga një plumb qorr. I lënduari është dërguar në spitalin e...

Spasovski thotë se ska më urrejtje në Maqedoni, gjithë të njejtë dhe të barabartë

Ministri i Punëve të Brendshme dhe njëherit nënkryetar i LSDM-së, Oliver Spasovski, me rastin e një vjetorit të formimit të qeverisë thekson se...

Prokurorja speciale Katica Janeva do të mbajë ligjëratë nesër në UEJL

Prokurorja speciale Katica Janeva, do të mbajë ligjëratë lidhur me procedurat e hapura nga Prokuroria Speciale e Maqedonisë, duke e njoftuar stafin me studentët...

Padi penale ndaj kompanive dhe “Lidhjes Ndërkombëtare” të lidhur me Boki 13

Në Lidhjen Ndërkombëtare, kryetar i së cilës është Bojan Jovanovski, janë kryer dy kontrolle për tatimin mbi fitimin dhe tatimin mbi të ardhurat personale...

Shpërthejnë pakënaqësi në LSDM, kërkohen dorëheqje të ministrave dhe funksionarëve?!

Zhgënjimi nga rezultati i referendumit ka bërë që aktivistë dhe funksionarë të LSDM (Lidhjes Social Demokrate Maqedonase) të kërkojnë dorëheqjen e disa funksionarëve të...

Paralajmërohet arrestimi i një politikani prorus në Maqedoni?! (FOTO)

Nënkryetari i partisë “Maqedonia e Vetme” Dragan Urginovski, sot në konferencë për shtyp tha se “Qeveria e Zoran Zaevit së bashku me shefat e...

Sela dhe Kasami heshtin, Zaevi si ka të sigurta 4 votat e tyre?!

Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja BESA e Bilall Kasami nuk janë të sigurta se do të votojnë ndryshimet kushtetuese që janë pjesë e Marrëveshjes...

Ahemti thirrje të rinjve: Mos u largoni, nuk mund të gjeni një jetë më...

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, i ftuar në emisionin Rruga drejt u bëri thirrje të rinjve të mos largohen nga vendi sepse atje ku...

Kreu i veteranëve të UÇK-së i lyp përgjegjësi Zekirit të LSDM-së: Nuk kisha dashur...

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Besim Hoda ka atakuar ashpër deputetin dhe nënkryetarin e LSDM-së, Muhamet Zekiri, pas dështimit dhe...