Dënim prej 20 euro nëse nuk mbani maskë, kurse 500 euro…

Me Ligjin e ri për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet infektive janë paraparë gjoba në rast të mosrespektimit të masave të reja që u...

Maskat prej sot të obligueshme në ambiente të hapura

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut votoi mbrëmë një sërë masash për parandalimin e përhapjes së koronavirusit Covid-19, në kuadër të Ligjit për mbrojtje të...

Ja në cilët raste lejohet mosmbajtja e maskës në Maqedoninë e Veriut

Ndër masat e reja për parandalimin e përhapjes së koronavirusit në Maqedoninë e Veriut është mbajtja e obligueshme e maskave në ambiente të hapura....

Deputetja e LSDM-së rezulton pozitive me Covid-19

Deputetja e LSDM-së Sllavjanka Petrovska, e cila ishte zëvendësministre shtesë e ministrisë së brendshme në qeverinë teknike, njoftoi se ishte pozitive për virusin korona. “Këtë...

Hoxha: Bujqit tanë do të jenë konkurues dhe eksportues, e jo të dëmtuar pas...

Ministri i Bujqësisë, pylltarisë dhe ekonomisë së ujrave, Arjanit Hoxha i ftuar në emisionin “Magazina Ekonomike”, në Alsat-M, ka folur për gjendjen aktuale të...

MPB arreston një polic, tentoi të merr mito nga një kompani e Kumanovës

Hetues të policisë kriminale të MPB-së mbrëmë në Kumanovë ndaluan një oficer policie nga Shkupi, i cili kërkonte para nga një kompani e Kumanovës,...

Lazim Destani pjesë e forumit ndërkombëtar me pjesëmarrje të sekretarit shtetërore Mike Pompeo dhe...

Këtë të mërkurë u mbajt forumi ballkanik online mbi Antisemitizmin, unik në llojin e vet. Forumi u organizua nga Combat Anti-Semitism Movement në bashkëpunim...

Merko: Kam humbur 30 kilogramë nga koronavirusi

Kryetari i komunës së Strugës Ramiz Merko gjatë kohë ishte i shtrirë në spital si pasojë e Kovid 19. Ai tashmë dy javë është...

Panovski: Nëse nuk meren masa, mund të kemi nga 100 vdekje në ditë deri...

Doktor Nikola Panovski sonte në “Vetëm e Vërteta” në Kanal 5 paralajmëroi se nëse nuk merren masa në Maqedoni deri në dhjetor, do të...

870 të infektuar dhe 14 viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve në Maqedoninë e...

Shifra rekorde të infektimeve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2647 testime të realizuara,...