Andov i tregon Talat Xhaferit se si zgjidhet problemi me 35 mijë amendamentet e...

Kur jemi tek zhbllokimi i Parlamentit, ekspertët kanë propozuar që të shkelet Rregullorja, si dhe nga ana tjetër mos të merret Parlamenti vetëm me...

Kryetari Taravari vizitoi fshatin Reçan, do të intervenohet për parandalim të rrëshqitjes së tokës/FOTO

Kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari, vizitoi fshatin Reçan, me ç’rast u njoftua nga afër me problemet me të cilat ballafaqohen banorët e...

Ademi: Çejku dështoi si diplomat dhe si shqiptar, flet për 2028 e në fakt...

Ministri pa resorë, i angazhuar për Diasporën, Edmond Ademi nga radhët e LSDM-së, ka reaguar menjëherë pas dekklaratës së ish-ambasadorit Arben Çejku, shkruan Fol. ”Ish- Ambasadori...

Zaevi dhe Ahmeti në hallë të madhë, s’ju del matematika

Kuvendi i Maqedonisë, pas një pauze prej më shumë se dy javësh, të martën ka vazhduar punimet. Por, seanca parlamentare i ka ngjasuar një...

Anëtarët e RDK-së thirrje Zendeli: Jo të shkrihemi tek BESA e Kasamit?!

Anëtarë të RDK-së të krahut të Fadil Zendelit kërkojnë që të mos shkrihen në radhët e krahut të Lëvizjes BESA të Bilall Kasamit, por...

Takimi Sela – Gashi, a do bashkohen ose jo?

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi sot do të takohet me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Këtë e ka bërë të ditur...

Kotzias: FYROM është si një nuse e bukur, e cila e ndryshon mbiemrin pas...

Kjo deklaratë ka ardhur menjëhere pas deklarates se djeshme te Zaev se qeveria greke nuk ka ngritur identitetin e vendit fqinj gjatë kontakteve dypalëshe. Si...

Vesel Memedi e fut RDK-në në Librin e Ginisit, ja pse?!

Gazetari Naser Pajaziti në një postim të tij në facebook ka shkruar se lideri i RDK-së, Vesel Memedi ka arritur që të fus partinë...

Hoxha fletë për politikën, Shkurte Fejzën e Rita Orën

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandat Hoxha një shkrim autorial shpreh mllefin e tij ndaj realitit politik dhe në fusha tjera në trojet shqiptare,...

Lëvizja BESA dhe Adnan Ismaili, a kanë lidhje. Ja çfarë thotë Afrim Gashi?/VIDEO

Kryetari i njërit nga krahët të Lëvizjes BESA, Afrim Gashi në emisionin Click Plus në Tv21 ka folur për emrin e Adnan Ismailit dhe...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!