Dëshmitari: Nuk kishte rëndësi për Gruevskin se çfarë veture vozitet

Nuk e kam vozitur, por kam pasur kontakt me veturën e blinduar. Kam qenë para dhe pas asaj veture. Vetura e vjetër kishte shumë...

Manojllovski: Jam i lumtur në BDI

Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, Branko Manojllovski për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal ka përgënjeshtruar zërat se ai do ta braktisë BDI-në dhe do...

Ushtari i UÇK-së nga Haraçina kërkon takim me Ali Ahmetin: Dua të takoj vetëm...

Ushtari i UÇK-së nga Haraçina e Shkupit, Shaban Baftjari, nëpërmjet një letre të hapur kërkon takim 5 minutësh me Kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti,...

Incidenti i armatosur në Jegunovcë në 2011, Jankullovska në mes

Në vitin 2011, ishim me ministrishen Jankullovska në një takim me qytetarët në Jagunovcë. Atëher ka ndodhur një incident ku ka pasur një përleshje të...

Përsëri një skandal i ri,studentët të trishtuar Ra tavani në “Kuzman Josifovski Pitu” .

Pas shfaqjes së një gjarpri në “Steve Naumov”, i cili i frikësoi studentët, përsëri një skandal i ri që mund të shndërrohej në një...

Tërmeti dridh Maqedoninë, ja sa ishte fuqia e tij

Një tërmet është regjistruar sot në mëngjes në kufirin mes Serbisë dhe Maqedonisë. Për fat të mirë, tërmeti ka qenë i dobët prej vetëm...

379 kg bërllok ka bërë çdo banor i Maqedonisë vitin e kaluar!

Gjatë vitit të fundit në Maqedoni është mbledhur 635.875 tonë mbeturina komunale, ndërsa sasia e mbeturinave të përgjithshme ka qenë 786.881 tonë, publikoi Enti...

Ministia e Shëndetësisë kundër asaj të Arsimit

Ministrja e Arsimit në Maqedoni ka kundërshtuar ashpër qëndrimin e Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinimin e fëmijëve parashkollor. Deskoska ka thënë se vaksinimi nuk...

6 muajt e fundit çfarë kanë punuar Katica Janeva, Fatime Fetai dhe ekipi i...

Në Komisionin kuvendor për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Prokuroria Speciale Publike (PSP) do të dorëzoj raport të punës së kryer deri tani. Ky...

Buçi paralajmëron punësime në dogana

Zëvendësdrejtori i Doganave të Maqedonisë, Irfan Buçi paralajmëron punësimin e 40 administratorëve të rinj me çka do të rritet përfaqësimi i shqiptarëve edhe në...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!