Deklaratë e Këshillit të Intelektualëve Shqiptarë në Maqedoni: Populli shqiptar patjetër të jetë shtetformues...

Populli shqiptar patjetër se do të jetë shtetformues dhe gjuha shqipe zyrtare në Republikën e Maqedonisë Veriore, për të ardhme më të sigurt të...

Peripecitë e tetovares që kishte ardhur nga Zvicra për pushime (VIDEO)

Merdina Ameti, banore e Tetovës diku rreth 20 orë ka qëndruar në burgun e Idrizovës për shkak se ka patur një urdhër arrest ndaj...

Zekiri: Kurrë nuk do ta fali BDI-në për të këqijat që kanë bërë me...

Nënkryetari dhe deputeti i BDI-së, Muhamed Zekiri në një intervistë për 1TV ka folur për BDI-në dhe se a ka ndryshuar qëndrimi i tij...

VMRO-DPMNE po mendon të shesë selinë e re, e paralajmëron Mickoski

Kryetari i VMRO DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski në një intervistë për portalin MKD.mk thotë se në kontekst të racionalizimit të shpenzimeve të partisë, po...

VIDEO/Kryetari i Kumanovës: Kërkesat e ASH për gjuhën shqipe janë nacionaliste dhe retrograde!

Kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski komentoi për Top Tema propozimet e partive shqiptare ASH dhe BESA për amendamentet për gjuhën shqipe dhe...

Taravari: Tani është momenti i duhur për amandamentet që avansojnë çështjen shqiptare

Sekretari i ASH-së Arben Taravari sonte në emisionin debativ Top Tema në Telma TV ka thënë se Aleanca për Shqiptarët do të parashtroj amandamende...

Lajm: PSP interesohet për pasuritë e funksionarëve të BDI-së te Gjiri i Lalzit në...

Pas “fundosjes” së VMRO-DPMNE-së dhe dënimit të Gruevskit dhe Jankullovskës me burg, Prokuroria Speciale Publike si duket tani është fokusuar te partnerët e tyre...

Agjencia për përgjimet (ATO) në Maqedoni fillon me punë me 1 nëntor

Agjencia Teknike Operative, si organ i mvetësishëm për ndjekjen e telekomunikimeve do të fillojë me punë nga 1 nëntori. Qeveria ka marrë vendim për...

Arifi: Të mos hapen çështje të tjera pos atyre nga Marrëveshja e Prespës

Amendamentet kushtetuese janë në përgatitje e sipër dhe pritet sa më shpejtë të dorëzohen në Kuvend. Nga pushteti presin i gjithë procesi të përfundojë...

Mendi Qyra: Me shfuqizimin e planeve urbanistike, ndërtimtaria ka humbur rreth 1 miliard euro

"Nëse gjithçka do të shkonte sipas asaj që ishte planifikuar dhe nëse nuk do të kishte probleme me planet urbanistike, sektori i ndërtimtarisë do...