Adili: Trekëndëshi mafioz Tiranë-Shkup-Prishtinë

Gafurr Adili "Shpresa vdes e fundit!", thote populli; Shqiptareve po iu vritet shpresa; Shqiptaret ne Republiken e Shqiperise thone: "Nuk behet ky vend!"; Shqiptaret ne Republiken e Kosoves po...

Ndiqet penalisht ish funksionari i lartë i Qeverisë, dyshohet për keqpërdorim të buxhetit

Policia ka ngritur një padi penale kundër ish sekretarit të përgjithshëm të Qeverisë, Kiril Bozhinovski, për shkak të keqpërdorimit të buxhetit me pagimin e...

Kërkohet ulja e akcizës, çmime të “çmendura” të derivateve të naftës

VMRO DPMNE do të propozojë uljen e akcizës për derivatet e naftës, thotë koordinatori i grupit parlamentar të VMRO DPMNE-së, Dragan Danev. Ai kritikoi...

4 mijë raste të shkeljes së të drejtave të njeriut gjatë 2017 në Maqedoni

Avokati i Popullit kishte mbi 4 mijë parashtresa për shkelje të lirive dhe të drejtave të njeriut gjatë vitit 2017. Kishte regjistruar drejtësi selektive,...

Ja kur do të merr fund zgjerimi i Qeverisë dhe kush do të jetë,...

Në fillim të majit pritet epilogu nga bisedimet për zgjerimin e koalicionit qeveritar. Megjithëse nuk bën të ditur se me cilat subjekte ka përafruar...

Vazhdon gjyqi për rastin “Sela”, ja kush dëshmojnë

Seanca e sotme për rastin e tentimit për vrasjen e deputetit Ziadin Sela në Gjykatën Penale ka filluar 2 orë me vonesë. Shkak për...

Ja kush e ka bindur Gruevskin për ta blerë ‘Tankun’

Dejan Mitrovski- Urko e ka bindur ish kryeministrin Nikoll Gruevski që të blihet veturë e re, derisa ky i fundit ka qenë kundër një...

Tetovë, i moshuari me pushkë gjuetie gjuan djalin e tij

Më datë 24 prill rreth orës 20.40, 71 vjeçari me iniciale S.G. nga fshati Bërvenicë –Tetovë, në gjendje të dukëshme alkoholike, me arrmë gjuetie...

Zeqirija Ibrahimi ua “plas” në fytyrë maqedonasve: Ja pse e këndova himnin më 27...

I ftuar në emisionin debativ në Televizionin 24, Zeqirija Ibrahimi anëtar i Kryesisë Qendrore, foli rreth ngjarjeve të vitit të kaluar të 27 prillit...

Osmani paralajmëron reforma radikale

Për Raport progresin e suksesshëm nga Komisioni Europian ka folur edhe zëvendëskryeministri, Bujar Osmani, i cili po e kryeson delegacionin qeveritar në Samitin e...