Ja sa kushton tani Benzi 600 mijë euro i blerë gjatë qeverisjes së Gruevskit...

ë dhënat deri tek të cilat ka arritur 24Vesti thonë se çmimi i Mercedesit qeveritar që ka kushtuar 600 mijë euro, tashmë ka rënë...

Poeti nga Kumanova me tekst emocional dedikuar profesorit të ndjerë

In Memoriam:Në shenjë përkujtimi e respekti për profesorin Feti Veseli (01. 06. 1958-06.02. 2018) SELAJDIN SHABANI Në emër të nxënësve dhe në emrin tim personal, shprehim ngushëllimet...

Balerina e vogla gjallëruan agjendën e ngjeshur të Visar Ganiut

Dua Mahmudi dhe Eda Kaliqi janë dy balerinat e vogla që sot gjallëruan agjendën e ngjeshur të punës të Kryetarit të Komunës së Çairit...

Gostivar, sektori i arsimit filloi vizitat nëpër shkolla

Udhëheqësja e Sektorit të arsimit pranë Komunës së Gostivarit, Aslian Snopçe, filloi turin e vizitave nëpër shkollat fillore dhe të mesme komunale të Gostivarit....

Rrahje me grushta e pistoletë gazi në Gostivar, disa veta përfundojnë në spital

Një rrahje e përgjakshme ka ndodhur mbrëmë në Gostivar, ku disa veta kanë përfunduar në spital. Incidenti është denoncuar në polici, pasi që protagonistët kanë...

Mbyllet reparti i hematologjisë në Klinikat e Shkupit, ja arsyeja?

Mbyllet reparti i Hematologjisë në Klinikën për sëmundjen e fëmijëve në Shkup. Shkak për këtë është mungesa e infermiereve. Pacientët me sëmundje të rënda...

Qeveria emëroi edhe një drejtor të ri, ja kush do të drejtojë OBM-në

  Ministria i Kulturës për u.d drejtor të ri të Operës dhe Baletit të Maqedonisë ka emëruar Qazim Asotiq, fagotist i parë – solist në orkestrën e Operës dhe Baletit të Maqedonisë. Asotiq...

Qeveria ndërroi emrat e Aeroportit të Shkupit dhe autostradën e “Korridorit 10”

Premtimi i Zoran Zaevit dhënë kryeministrig grek, Alexis Tsipras, për ndryshimin e emrit të autostradës dhe të aeroportit të vendit, janë bërë realitet. Qeveria ka...

Deputeti aktual nga Tetova fotografohet në kazino, ja emri dhe fotografia e tij! (Foto)

Ish ministrit nga Tetova, i cili tani është deputet i koalicionit që udhëhiqet nga LSDM Semka Ibrahimoski, në rrjetin social i kanë prezantuar foto...

Hajnat grabisin Shparkasse bank në Kërçovë, ja si ndodhi grabitja sikur në filma

Në Kërçovë sot është grabitur filiali i bankës Shparkase, e vendosur në bulevardin kryesor 50 metra nga qendra e qytetit. Policia punon në ndriçimin e...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!