Fjalët përfundimtare për sulmin ndaj Selës

Në seancën e sotme gjyqësore në Gjykatën Penale për tentimin për vrasje të deputetit Ziadin Sela gjatë ngjarjeve në Kuvend më 27 prill të...

Aksident i rëndë në Sllupçan, vetura shkel fëmiun 8 vjeçar

  Të dielën rreth orës 15:00, në rrugën lokale mes fshatit Sllupçan dhe Runicë, komunave e Likovës, vetura Opel Corsa me targa të Kumanovës ka...

Skandali: S’jam ekspertë, por këshilloj (Video)

Shumica e këshilltarëve të sapoemëruar nuk janë ekspertë eminentë në fushat për të cilat janë thirrur në funksione të posaçme këshillimore. Ata nuk janë profesorë,...

Thaçi: Beteja e PDSH-së vazhdon (VIDEO)

Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi në një intervistë ekskluzive për Agjencin e Lajmeve Zhurnal dhe ZhuranlTv, ka folur për inkuadrimin e...

Sllavobullgarët asimiluan shqiptarët ortodoksë të Malësisë së Mavrovës, ja kush e thotë?!

Shqiptarët ortodoksë të Maqedonisë po rikthehen në vëmendje. Ka prej tyre që po pranojnë rrënjët shqiptare, të tjerë jo. Të çarë e përçarë me...

24 aksidente gjatë fundjavës në Shkup, gjoba rekorde për shoferët

Ministria e brendshme ka regjistruar 24 aksidente komunikacioni gjatë fundjavës. Sipas të dhënave të Sekretariatit të Punëve të Brendshme në Shkup, në këto aksidente...

Llatas edhe sot në gjykatë

Në Gjykatën Penale sot në Shkup do të mbahen seanca të reja gjyqësore për rastet “Total” dhe “Transporter”, lëndë të Prokurorisë Speciale Publike. Lënda “Total”...

Aksion i madh ekologjik në Gostivar, deponitë e egra do të shndërrohen në sipërfaqe...

Gjatë fundjavës, Komuna e Gostivarit nëpërmjet dy ndërmarrjeve publike “Komunalec” dhe “Parkingje publike dhe gjelbërime”, realizoi një aksion të gjerë ekologjik për pastrimin e...

Zëra të pakënaqur nga BESA dhe PDSH me Zaevin?!

Qeveria po zvarrit ndarjen e posteve të drejtorive dhe disa posteve të tjera qeveritare si pjesë e kulaçit të ndarë për Lëvizjen BESA dhe...

Çka po ndodhë me Maqedoninë, çdo vit migrojnë 1 mijë nxënës

Zvogëlimi i numrit të nxënësve në shkollat e Maqedonisë, pa dyshim se është rezultat i rënies së natalitetit. Por krahas këtij faktori, një element...