Ekskluzive: Lirohet agjenti maqedonas që kishte kontakte edhe me CIA-n edhe me shërbimin rus!

Agjenti maqedonas, Marjanco Efremov pritet të lirohet nga burgu, raporton pravosudstvo.mk. Ai është në burg për shkak të aferes Spiuni, kurse pritet të lirohet...

Ganiu koalicionon me dy parti maqedonase për ta izoluar Besën

Kryetari i komunës Çair të Shkupit, Visar Ganiu sot nuk e ka përjashtuar mundësinë që BDI në Këshillin e komunës Çair përveç LSDM në...

Talat Xhaferi flet pse u arrestua shpëtimtari i Zijadin Selës, Feta Halimi! (Video)

Si ndodhi që njeriu hero i 27 prillit dhe shpëtimtari i Zijadin Selës, Feta Halimi, të përfundojë prapa grilave? Ai ka shikuar Talata Xhaferi...

Rrëfimi i Zejdit: Pse u shkarkua Kasami, a do pajtohen dhe çka me Kongresin?!...

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes BESA, Skender Rexhepi Zejdi sonte në Tv 21 do të flas lidhur me zhvillimet dhe tensionet që po ndodhin...

Dy të vdekur , 13 të lënduar rëndë – bilanci i aksidenteve në rrethinën...

Dy persona të vdekur, 13 të lënduar me lëndime të rënda si dhe 68 persona me lëndime më të lehta janë pasojat e gjithsej...

Zhvillimet tek Besa, paralajmërohet parti e re!

Lëvizja Besa mund të ndahet në dy parti të ndryshme nëse Gjykata Administrative nuk sjell vendim që kryetari legjitim i kësaj Lëvizjeje të jetë...

Shpartallohet grupi parlamentar i Besës, zënka dhe sherre, kush me kë?!

E panjohur është nëse grupi parlamentar i Lëvizjes BESA do të ndahet pas përçarjes së partisë, pasi dy deputetë u rreshtuan në anën e...

EVN i krijon telashe banorëve të Runicës së Likovës

Mëngjesi i sotëm i ka gjetur banorët e fshatit Runicë, malësia e Kumanovës, pa rrymë elektrike, raporton gazeta Lajm. Lajmin e ka bërë të ditur...

Kahremani ka një paralajmërim

Paralajmërohet parti të re nëse Gjykata nuk e cakton Nexhmedin Kahremanin si ushtrues detyre në pozitën e kryetarit të partisë BESA, njoftojnë për “TV...

Zaev nuk i beson ministrit të BDI-së?! Dy Këshille paralele në Maqedoni për reformat...

Qeveria e Maqedonisë dje ka sjellë vendim që të formohet Këshill i ri që do të ndjek zbatimin e e strategjisë së realizimit të...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!