Shqiptohet paraburgimi i parë për zyrtarin e LSDM-së

Prokuroria Publike ka hapur procedurë hetimore kundër S.Memeti, këshilltar i kryetarit të komunës së Shutkës në Shkup, për kryerjen e veprës penale mitmarrje (pranim...

“Bombat” do të jenë dëshmi në lëndën “Trajektorja”

Vazhdon gjykimi për lëndën “Trajektorja” Në gjykatën penale për sot u caktua seanca gjyqësore për rastin e PSP-së, “Trajektorja”, në të cilën të akuzuar janë...

Ja si u arrestuan 4 veta nga Studeniçani dhe 2 dibranët në aksionin e...

Shtatë persona janë arrestuar në aksionin që nga data 20 deri më 23 të këtij muaji e zbatoi Reparti për policinë kriminalistike pranë SPB-së,...

Iliçët vrasin përsëri Almirin, nxjerrin në shitje mercedesin e vrasjes!

Vrasësi Boban Ilic që e përplasi për muri voglushin e vogël shqiptar, Almir Aliun, ka nxjerr në shitje po të njejtën vetur me të...

Vendet e shqiptarëve i kapin maqedonasit, a më mirë të emërohej Blerim Reka, apo...

Emërimi i Lazar Elenovskit si i dërguar special në selinë e NATO-së në Bruksel, si propozim i partisë shqiptare në pushtet, BDI ka ngjallur...

Duraku “fluturon” nga posti drejtorin e partisë DOM, sjellë kuadrin kumanovar

Qeveria e Maqedonisë në mbledhjen e fundit ka emëruar gati të gjithë drejtorët nga radhët e BDI-së, por disa prej këtyre drejtorive deri tani...

Të premten protestohet për rastin e Almirit

Të premten në ora 13:00 në Shkup para prokurorisë së përgjithshme pritet të mbahet protesta kundër rastit të Almirit të vogël nga Kumanova, transmeton...

ASH zgjodhi kryetarin e degës në Kumanovë/FOTO

  Aleanca për Shqiptarët ka zgjedhur Mr.Huzeri Mustafin për kryetar të  degës në Kumanovë. Kuvendi i ASH- dega Kumanovë në mënyrë unanime ka votuar për Mustafin,...

LAJM I FUNDIT: Përmendorja e Aleksandrit të Madh hiqet nga aeroporti i Shkupit

Për momentin në aeroportin ndërkombëtar të Shkupit po bëhet heqja dhe dislokimi i përmendores së Aleksandrit të Madh, transmeton Medial.mk. Kjo vjen si rezultat i...

ASH: Spasovski dhe Nuhiu të gjejnë dhunuesin e flamurit shqiptar

Aleanca për Shqiptarët përmes një reagimi ka dënuar djegien e flamurit shqiptar gjatë protestës së mbajtur të martën mbrëma në Shkup. "Denojmë ashpër djegien e...