Thaçi për referendumin: Flini rehat!

Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi është shprehur i bindur se referendumi për çështjen e emrit do të del i suksesshëm dhe se...

“Shqiptarët në Maqedoni e mbajnë nën tavolinë planin për krijimin e parlamentit shqiptar”

Njohësi i çështjeve politike të Maqedonisë, Muhamer Pajaziti ka thënë se ideja për ndarje dhe shkëmbim territoresh në mes të Kosovës dhe Serbisë do...

Automjeti i MPB-së me katër vajza në pushime nëpër rrugët e Greqisë (Video)

Redaksia e NetPress në fillim të fundjavës mori material video dhe foto duke thënë se në Greqi është vërejtur automjet luksoz në pronësi të...

Mediat maqedonas publikojnë identitetin e të vrarit në Afganistan, MPJ po heshtë

Ministria e Punëve të Jashtme ende nuk ka vërtetim zyrtar nga Qeveria afgane në lidhje me lajmin për shtetasin e Maqedonisë i cili ishte...

Mehmedi i ASH-së: Ivanovi produkt i BDI dhe PDSH, i bën dëm vendit dhe...

Nënkryetari i Aleancës për Shqiptarët Remzi Mehmedi, ka reaguar në një postim në facebook lidhur me Ivanov fjalimin e Ivanovit i cili vazhdoi me...

A do të hyjë VMRO në Qeveri, ja çka thotë Mickoski për ofertën e...

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hrisitian Mickoski sot në profilin e tij në Facebook ka shkruar një status në të cilin theksohet se janë shpikur kërkesat...

Thaçi me ekip të ri e të vjetër, ja kush janë nënkryetarët dhe sekretari

Orhan Ibrahimi, Frymëzim Dauti, Azem Sadiku, Fatmire Isaku, Valbona Toska janë zgjedhur nënkryetarë të Partisë Demokratike Shqiptare, e cila e ka mbajtur sot kongresin...

Menduh Thaçi rizgjidhet kryetar i PDSH-së

Menduh Thaçi është rizgjedhur kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare, në kongresin VII të partisë, i cili po mbahet në Tetovë. Gjatë fjalimit para delegatëve, Thaçi...

Bilalli: Shqiptarët nuk guxojnë ta kundërshtojnë, por të mobilizohen për referendum

Njohësi i çështjeve politike dhe këshilltari i kryeministrit Zoran Zaev, Mersel Bilalli ka theksuar për Portalb se mos përkrahja e referendumit nga ana e...

Ja ku do ti kalojnë pushimet Zaev dhe ministrat

Sektori për marrëdhënie me publikun në Qeveri bëri të ditur se ku do të pushon kabineti qeveritar këtë vit. Sipas njoftimit kryeministri...