Bujar Osmani flet për përfshirjen e PDSH-së në Qeveri

Në intervistë ekskluzive për “Nezavisen Vesnik” Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani komenton zërat e fundit për kyçjen e mundshme të PDSH-së në qeverinë...

Maqedonasit miliarda, shqiptarët miliona, buxhetet e ministrive të Qeverisë së Maqedonisë?!

Me zgjedhjen e ministrit të ri të Shëndetësisë, Venko Filipçe, pozicioni politik i partive shqiptare është ulur ndjeshëm në Qeverinë e Maqedonisë, ndërsa kjo...

BDI do ta caktojë anëtarin e saj në KSHZ, ja një nga emrat e...

Pas situatës më të fundit në Komisionin Shtetëror Zgjedhor pas dorëheqjeve të disa anëtarëve të këtij organizmi zgjedhor kanë filluar të përfliten emrat e...

Diell dhe temperatura deri në 15 gradë në pikë të dimrit

Moti sot do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me pak vranësira, në disa pjesë të vendit. Do të fryejë erë e...

SYRIZA: Emër i përbërë për përdorim të përgjithshëm

Në prani të kryeministrit grek dhe kryetarit të partisë, Aleksis Cipras, këshilli politik i SYRIZA-s, dje mbajti një takim në të cilin anëtarët biseduan...

Rexhepi i BESËS “gozhdohet” në facebook, shkas komenti në postimin e Artan Grubit?! (FOTO)

Kastriot Rexhepi, anëtar i kryesisë dhe sekretar i sektorëve në Lëvizjen Besa ka uruar dje me “Marshallah” një postim të Artan Grubit, deputetit dhe...

Apel mërgimtarëve: Kujdes në kufirin Serbi-Kroaci, ja pse! (FOTO)

Mërgimtarët të cilët kthehen nga vendlindja në Zvicër, Gjermani, Austri e në vendet tjera perëndimore ku janë me punë të përkohshme, po presin nga...

Najçevska dorëhiqet nga Këshilli për reforma në gjyqësor: S’dua të jem kukull?!

Profesoresha universitare, Mirjana Najçevska ka dhënë dorëheqjen nga Këshilli për reforma në gjyqësor, pasi, siç shkruan ajo, ky trup nuk ka qasje faktike në...

Shpërthejnë mospajtime tjera në Lëvizjen BESA, nga Kumanova e Likova kërkojnë dorëheqjen e Kasamit

Degët e Lëvizjes BESA në Kumanovë dhe Likovë kanë mbajtur sot mbledhje kryesish, lidhur me pergatitjet për kongresin e ardhshëm partiak. Dy degët partiake kanë...

Ky është fshati më i vjetër në Strugë që po zhduket dalngadal (FOTO)

Fshati Bogovicë ndodhet 18 kilometra në lindje të Komunës së Strugës. Deri në vitin 2004 gravitonte në Komunën e Dollogozhdës, dhe pas ndarjes së...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!