Ramushi, ëndërrimtar dhe në një kohë tjetër

Muhamer Pajaziti Gjenerali i Ushtrisë i UÇK-së, Ramush Haradinaj po jeton momentet më të vështira të karrierës së tij politike. Ndoshta më rëndë e kishte në...

Adnan Ismaili shkruan letër: E vërteta për aktivitetin tim dhe për BESËN?!

“Letër e hapur (sqarim për opinionin) Të nderuar, Meqë është bërë një kohë më e gjatë që emri im përflitet në kontekst të politikës shqiptare në Maqedoni,...

Sela nuk gaboi me Zaevin dhe nuk e dehu pushteti

Memedali Jusufi Xhelal keto jane pese hapat e vogla te Aleances per tu bere parti e madhe opozitare. Alenaca per shqiptaret ishte partia qe shenoi...

PASOJAT DHE SHKAQET E GJYKATËS SPECIALE

Një grusht kriminelësh agresiv, e dyndën botën kundër një kombi me një dramë njerëzore një shekullore, dhe e vunë krimin individual të UÇK-së, mbi...

Politika e Zaevit rrugë e dashurisë së Adelina Tahirit me biznesmenin maqedonas

Sulejman Mehazi/ Pastaj hajde e mos thoni, jo Ali Ahmeti, por Zajevi do ta zyrtarizojë gjuhën shqipe. E patë çfarë tha te TV Alsati, më...

“Kush i q**u rrobt, u bë baba i pjellës që vjen pas!”, Zheji shkruan...

Nëpërmjet një shkrimi të shkurtër analisti Artur Zheji e shikon me skepticizëm atë çfarë do të ndodhë në vitin e ri, atë të 2018-ës.  Ai...

Pesë gabimet e Aleancës

Shkruan: Xhelal NEZIRI Aleanca për Shqiptarët (ASH) nuk ka pritur që vitin 2018 ta fillojë si opozitë. Edhe pse u bë pjesë e qeverisë së...

Tensione ballkanike para hyrjes së Shkupit në NATO

Nga Shaban Murati/ Një valë tensionesh lokale me jehonë rajonale po ndihen në Ballkan, të cilat në seizmografin gjeopolitik shënojnë mundësinë e një intensiteti më...

Po, atdheu ka burra që nuk lejojnë të katandiset kombi shqiptar!

Nga Abdulla Mehmeti Viteve të fundit, për interesa të veta personale dhe interesa të pushtuesve të huaj, shumë individë, sidomos intelektualë dhe veprimtarë me ndikim,...

Letër besatarëve: Bilall Kasamit dhe Zeqirja Ibrahimit

Nga Sulejman Mehazi E more djemtë e mirë të Besës, menduat se aq lehtë do kaloni me BDI-në e Ali Ahmetit, shikoni çfarë ju bëri...