Ra ky mort e u pamë

Xhezair Shaqiri SHYQYR QE RA KJO DEKE DHE U PAM.fjal populli Eu u ba nami e hajt don me plas fb prej komenteve Me dal para plumbit...

Muhamed Zekiri – deputeti i selfieve, që mbeti nën hijen e pemës?!

Nga Skender Karaçica/ Muhamed Zekiri hyri në politikën e shtetit të Maqedonisë me një fjalë goje, kur iu bashkua LSDM-së me liderin e saj Zoran...

Komandant Hoxha: U thye BESA, “huxhum” pas posteve!

Nga Xhezair Shaqiri/ Hugjum mas posteve te ulta ministrore U thye BESA Humben kerkesat per REDIFINIM Gara e sodit cili krah i BESES te mer poste me solide...

Tetova, qytet për t’ia vajtuar fatin

Nga Abdulla Mehmeti/ Tetova konsiderohet si njëri nga qytetet më të rëndësishme të shqiptarëve në Maqedoni, jo për shkak të rëndësisë historike, por për shkak...

Projekti Gruevski – Ahmeti per shpernguljen e shqiptareve!

Gafurr Adili Ka zera se, ne vitin 2011 Nikolla Gruevski dhe Ali Ahmeti, gjate marreveshjes se tyre per nderprerjen e censusit (regjistrimit te popullsise), e...

Kukuvajka e “AKSH-së” Gafur Adili i kukatet Zijadin Selës së ASH-së

Nga Sulejman MEHAZI/ Tani hajde e merre veshtë karakterin e kukuvajkës Gafur Adilin që i kukatet ASH-së të Zijadin Selës. Se çfarë i ka bërë...

Metës i shkon shprehja: ” Ljepa žena je tudja žena”

Çorovoda anes lumit, Pi raki e futja gjumit i thojn kesaj pune Blerim Gjeladini Presidenti i repubilkes se Shqiperise perdor thenje sllave per qytetin me te...

Atdhetarët e ndërtojnë, tradhtarët e plaçkitin dhe shesin shtetin

(Politikanëve të përfshirë në korrupsion dhe krime duhet t’u konfiskohet pasuria e fituar në mënyrë të paligjshme dhe t’u merret e drejta e pjesëmarrjes...

UDBA nuk ka vdekur është akoma gjallë

EJUP BERISHA Asnjëher se kam menduar se fryma dhe dora e zezë UDB-ës famkeqe do të vazhdojnë të jenë prezente akoma në rajonin tonë edhe...

Gafurr Adili e godet Selën: KUKUVAJKAT DHE….

KUKUVAJKAT DHE.... Nje fjale popullore kerçovare thote: "Askush nuk te pyet si tu be kali qe te ngordhi, por te pyesin si e ke kalin!" Kjo fjale...