Aliu e dinte, ministri rrinte në shtëpi? Talati e Veseli komunikim të pareshtur...

Nga RUZHDI MATOSHI 27 prilli i 2017 sigurisht që do të mbahet mend dhe do të jetë ngjarje themeltare e shtetit të Maqedonisë në...

Parti e re!?

Entuziastët e ndryshimit nevojiten brenda partive politike, ato janë katalizatorët dhe gjeneruesit e ideve të reja …çdo periferim i tyre e rëndon partinë, e...

Përse Ramush…?!

Nga Argjir Beqiri/ Ishte viti 2013 në prag të zgjedhjeve lokale ku Kryeministri i tanishëm, atëhëre i sapo shpallur i pafajshëm nga rigjykimi i pjesshëm...

Një mikeshë e vjetër e shqiptarëve në Shtëpinë e Bardhë

Frank Shkreli/ Këshilltari i ri i dhe i treti mbrenda një viti i Presidentit Trump për Sigurimin Kombëtar, Xhon Bolton emëroi të hënën Mira Ricardel...

Ervan Fuere, ambasadori që u tha troç BDI-së “o të mjerë“!

Qenan Aliu Nga viti 2009 Bashkimi Evropian në Raportet e progresit lidhur me Maqedoninë, në disa sfera kishte qëndrime KONTRAVERSE, që më në fund në...

Varet nga emri i shtetit se a do jem a nuk do jem tifoz...

Ali Ibrahimi Moment kritik kjo javë, Zoti Zaev reflektoni, doni të bëheni hero apo do flijoheni. Kësaj radhe kam disa pyetje serioze për Kryeministrin e Shtetit...

Pa ‘aminin’ e Ahmetit s’keni ku shkoni

Artin Spahiu Qeveria e Maqedonisë vërtet ka një kryeministër/mandatar, por mos harrojmë se ka dy bashkë kryetarë. Për pjesëmarrje në qeveri, përveç se të marrësh "aminin"...

Ju lumtë Shkëndija!

Nga Lazim DESTANI Ndeshja e djeshme e Shkëndijës solli gëzim për skuadrën, për stafin dhe drejtuesit e klubit, për ‘Ballistët’ si dhe për gjithë ata...

Gladiatorët” e Shkëndisë, kampion të shqiptarisë!

Editorial nga INA Klubi futbolist tetovar Shkëndija edhe teoritikish tani më është kampion i Maqedonisë, dhe sipas gjitha gjasave edhe fitues i trofeut (kupës) së...

Persona të armatosur në shkollë

Sot, bota për fat të mirë është bërë e vogël dhe jam i sigurt që shumë mediume do të ketë interes t’i tregojë botës...