Metës i shkon shprehja: ” Ljepa žena je tudja žena”

Çorovoda anes lumit, Pi raki e futja gjumit i thojn kesaj pune Blerim Gjeladini Presidenti i repubilkes se Shqiperise perdor thenje sllave per qytetin me te...

Atdhetarët e ndërtojnë, tradhtarët e plaçkitin dhe shesin shtetin

(Politikanëve të përfshirë në korrupsion dhe krime duhet t’u konfiskohet pasuria e fituar në mënyrë të paligjshme dhe t’u merret e drejta e pjesëmarrjes...

UDBA nuk ka vdekur është akoma gjallë

EJUP BERISHA Asnjëher se kam menduar se fryma dhe dora e zezë UDB-ës famkeqe do të vazhdojnë të jenë prezente akoma në rajonin tonë edhe...

Gafurr Adili e godet Selën: KUKUVAJKAT DHE….

KUKUVAJKAT DHE.... Nje fjale popullore kerçovare thote: "Askush nuk te pyet si tu be kali qe te ngordhi, por te pyesin si e ke kalin!" Kjo fjale...

Vrasësit profesionistë në policinë e Maqedonisë

Xhezair Shaqiri i njohur si komandant Hoxha ka komentuar deklaratat e Ministrit të Punëve të Brendshme lidhur me shkatërrimin e dëshimeve në polici, njofton...

Rama-Merkel/ Skenarët e mazhorancës pas takimit

Cilat janë parakushtet që Merkel dhe BE presin të plotësohen dhe cilat janë opsionet e Ramës. Nga arrestimi i “peshqve të mëdhenj” si provë...

Eh, ç’e “ëndërrova gocën” Federikë!

Rekomandimi i Komisionit Europian për çeljen e negociatave me Maqedoninë dhe Shqipërinë nuk do të thotë se kjo është punë e kryer. Nëse ju...

Partitë e reja politike të paralajmëruara në Maqedoni

Abdulla Mehmeti/ Në parim, themelimi i partive të reja politike nuk duhet të paragjykohet, sepse përmes tyre begatohet jeta politike me ide, koncepte dhe forma...

Shqiptari, pyetje 1 milion dollarëshe Zaevit

Ali IBrahimi VARET NGA EMRI A DO JEM A NUK DO JEM TIFOZ I CILES DO SKUADER TË SHTETIT. Moment kritik kjo javë, Zoti Zaev reflektoni,...

Vajzat shqiptare, nuse Shumadije!

Emin Azemi Dhjetëra të rinj serbë për çdo muaj martohen me shqiptare të reja nga zonat veriore e qendrore të Shqipërisë. Për një nuse shqiptare...