Së shpejti një parti e re shqiptare në Maqedoni

Nga Gafurr Adili/ Gjate 3 muajve te kaluar i kam ecur thuajse te gjitha trojet shqiptare, qe nga Manastiri deri ne Kumanove. Perveç Shkupit qe kishte...

Pesë gabimet e Aleancës

Shkruan: Xhelal NEZIRI Aleanca për Shqiptarët (ASH) nuk ka pritur që vitin 2018 ta fillojë si opozitë. Edhe pse u bë pjesë e qeverisë së...

“Kush i q**u rrobt, u bë baba i pjellës që vjen pas!”, Zheji shkruan...

Nëpërmjet një shkrimi të shkurtër analisti Artur Zheji e shikon me skepticizëm atë çfarë do të ndodhë në vitin e ri, atë të 2018-ës.  Ai...

Po, atdheu ka burra që nuk lejojnë të katandiset kombi shqiptar!

Nga Abdulla Mehmeti Viteve të fundit, për interesa të veta personale dhe interesa të pushtuesve të huaj, shumë individë, sidomos intelektualë dhe veprimtarë me ndikim,...

Politika e Zaevit rrugë e dashurisë së Adelina Tahirit me biznesmenin maqedonas

Sulejman Mehazi/ Pastaj hajde e mos thoni, jo Ali Ahmeti, por Zajevi do ta zyrtarizojë gjuhën shqipe. E patë çfarë tha te TV Alsati, më...

“Faleminderit tradhëtarë”, Marin Mema me porosinë për politikanët shqiptarë në Maqedoni

Nga Marin Mema/ Keni kohë që "rregjeni" duke folur për të drejtat e shqiptarëve në Fyrom kur në fakt keni punuar vetëm kundër interesave të...

Çfarë po ndodhë në Kumanovë, skenarë ogurzi !?

Nga Naser PAJAZITI/ Kumanova sot u zgjua që në orët e para të mëngjesit nga krisma armësh të fuqishme, helikopterë dhe një situatë e tmerrshme...