Drama e opozitës

Nga Armend Fazliu/ Budallenjtë nuk e kuptojnë që më gjujanë me plumba qorr. Zhurmë bëjnë, aq sa polli një mi. Po më akuzojnë pse lexoj....

Kurvat

Nga Edison Ypi Që ta di çfarë këshille të jap, duhet të di çfarë kurve je. Ta zemë se je stërkurvë, lavire, rruspie, baxhellë. Në...

Projekt për një subjekt politik të suksesshëm të shqiptarëve në Maqedoni

(Një subjekt i këtillë mund të ketë pak anëtarë dhe mbështetës, shumë kundërshtarë dhe armiq, por do të jetë zëri i fuqishëm për realizimin...

Saakashvili: “Njeriu pa shtet!”

Beqir Sina Mikheil Saakashvili, ish-presidenti i Gjeorgjisë, i ashtuquajturi si “njeriu i amerikanëve”, avokati që u diplomua në SHBA, dhe u gjoja u “dërgua” nga...

Menduh Thaci serish mbetet fortesa opozitare

Urim Saliu Nuk erdhi ne politike as permes gjakderdhjes, as permes kulteve fetare .Ka bere gabime qe nuk justifikohen sepse politika eshte per te gabuar...

Ramushi, ëndërrimtar dhe në një kohë tjetër

Muhamer Pajaziti Gjenerali i Ushtrisë i UÇK-së, Ramush Haradinaj po jeton momentet më të vështira të karrierës së tij politike. Ndoshta më rëndë e kishte në...

Vetëfundosja me BESË

Shkruan: Xhelal NEZIRI Si Vetëvendosjes, ashtu edhe BESË-s u ndodh një çarje në të njëjtën kohë. Është në fakt një tentim për të ndërruar kryetarët...

Rama nuk po qeveris fare, vetëm del në TV

Nga Blendi Fevziu Si po qeveris Rama? Kjo pyetje që më drejtoi disa ditë më parë një njeri i rëndësishëm i biznesit nga Kosova më...

Analistat bëjnë llam-llam kot, ne si komb po mbarojmë

ARTAN FUGA Zë veshët me duar ! ——————————- Opinionet sunduese te kafja e lagjes ! ——————————— Nëpunësi do lekë që ta kryejë një punë që i takon ta bëjë. Një...

Mirditorët ishin gardianë të kushtetutës shqiptare

Gani Mehmetaj Mirditorët që e shkulën flamurin turk nga tokat shqiptare, prokuroria nuk guxon t' i zvarris nëpër gjyqe. Mirditorët duhet t'i vlerësojmë lartë për...