Çfarë humbi Sela me largimin e tij nga “Pallati i Zaevit”?!

Aleanca për shqiptarët (ASH), partia e Ziadin Selës “shijoj” pushtetin vetëm se 6 muaj. Hyrja dhe dalja e saj nga “Pallati i Zaevit” është...

Sllobodanka

Urim SALIHU Java më kaloi në zyrat e policisë.Duhet të ndëshkohemi kur kemi bërë gabime në komunikacion, por jo të paguajmë shifra marramendëse që janë...

Maqedonia ishte truall historik i shtetit Ilir

Nga Nijazi Muhamedi/ KONTESTUESE ESHTE NGRITJA E SHTETIT NE TOKE TE HUAJ..! Identiteti politik i nje shteti eshte identiteti qe ai shtet ia njeh vetes ne...

PASOJAT DHE SHKAQET E GJYKATËS SPECIALE

Një grusht kriminelësh agresiv, e dyndën botën kundër një kombi me një dramë njerëzore një shekullore, dhe e vunë krimin individual të UÇK-së, mbi...

Lamtumirë politikë e dështuar!

Abdulla Mehmeti (Të lumtur mund të jenë vetëm ata që hanë në grazhdin e pushtetit dhe symbyllur i shërbejnë atij, kur populli heq të zitë...

Sela nuk gaboi me Zaevin dhe nuk e dehu pushteti

Memedali Jusufi Xhelal keto jane pese hapat e vogla te Aleances per tu bere parti e madhe opozitare. Alenaca per shqiptaret ishte partia qe shenoi...

Së shpejti një parti e re shqiptare në Maqedoni

Nga Gafurr Adili/ Gjate 3 muajve te kaluar i kam ecur thuajse te gjitha trojet shqiptare, qe nga Manastiri deri ne Kumanove. Perveç Shkupit qe kishte...

Pesë gabimet e Aleancës

Shkruan: Xhelal NEZIRI Aleanca për Shqiptarët (ASH) nuk ka pritur që vitin 2018 ta fillojë si opozitë. Edhe pse u bë pjesë e qeverisë së...

“Kush i q**u rrobt, u bë baba i pjellës që vjen pas!”, Zheji shkruan...

Nëpërmjet një shkrimi të shkurtër analisti Artur Zheji e shikon me skepticizëm atë çfarë do të ndodhë në vitin e ri, atë të 2018-ës.  Ai...

Po, atdheu ka burra që nuk lejojnë të katandiset kombi shqiptar!

Nga Abdulla Mehmeti Viteve të fundit, për interesa të veta personale dhe interesa të pushtuesve të huaj, shumë individë, sidomos intelektualë dhe veprimtarë me ndikim,...