Rënie e frikshme e popullaritetit të Edi Ramës, sytë nga Erion Veliaj dhe Ditmir...

NGA KOHA JONË Prej muajsh sondazhet tregojnë rënie të madhe të PS dhe Rilindjes. Ndaj kryeministri po luan gjithë kartat duke prekur Kushtetutën dhe...

Çfarë është testi PCR, dhe çfarë është testi serologjik…?

Dr.Bujar Selmani-Specialist-Neurolog 1.Testi PCR-deshmon-tregon pranin e struktures gjenetike te Virusit Covid 19…! Pra ky Test tregon qe pacienti ne kete moment eshte i infektuar me...

Detyra kryesore e Presidentit të zgjedhur Biden

Presidenti Biden dhe i gjithë Perëndimi, nuk kanë tjetër opsion, pos të bëhen bashkë dhe ta ri-bëjnë normalitetin e bërë shkrumb e hi qe...

Si vepron një shtet serioz me vijën e interesit të tij historik? Shembulli i...

Nga Shaban Murati Në datën 17 nëntor u zhvillua mbledhja e ministrave të jashtëm të BE, e cila kishte në rendin e ditës vendosjen e...

Ç’ndodh me Kosovën pasi komandantët u morën në Hagë

Nga Veton Surroi Çfarë do të bëhet me negociatat Kosovë-Serbi pas shpalljes së aktpadive kundër ish-eprorëve të UÇK-së 1. Në shkurt të vitit 2008 Kosova shpall pavarësinë. Në...

Rama duhet të bindet se miku i tij Vuçiq ka qenë pjesë e makinerisë...

Hysamedin Feraj Mbi varret masive të shqiptarëve, Edi Rama po përpiqet të ngre pushtetin e tij për disa vite në vijim. Njëlloj si miku i...

Rama asnjë fjalë për varrezat masive në Serbi me shqiptarë, është i nxënë me...

Roland Gjoni Rama ka ndonje deklarate per varrezat masive te shqiptareve brenda territorit te Serbise apo eshte i zene me mikun e tij Vucic? Me menyren...

Adem Jashari, nga sublimja epokale tek legjenda shqiptare

Eugen SHEHU Ka ndodhur shpesh që njerëzit kanë lidhur do traktate të fshehtë midis jetës së tyre dhe vdekjes. Brenda këtij traktati janë dimensionuar jo...

“Rivendosja e Madhe” ose kali i Trojës për “Rendin e ri Botëror”

Rivendosja e Madhe është një iniciativë e krijuar nga Forumi Ekonomik Botëror. Shtëpia e Windsor-ve (Familja Mbretërore) dhe Kombet e Bashkuara (KB) janë bashkë-prodhuesit...

Pas 20 vitesh, mediat e Ramës zbuloi se serbët paskan bërë kërdinë në Kosovë

Nga Enver Robelli ‘Obobo, serbi paska bërë kërdi në Krushë të Madhe’ T’i shohësh disa media proqeveritare të Tiranës që 20 vjet pas masakrës në Krushë...