Emri sllav i Maqedonisë-tapi për pronësinë maqedonase

Shaban Murati Euforia e tanishme e diplomacisë greke dhe maqedonase për zgjidhjen e konfliktit të tyre të vjetër për emrin, duket se bazohet në vullnetin...

Sallata ruse në Maqedoni

Abdulla Mehmeti/INA Në shumë institucione të rëndësishme të shtetit në Maqedoni edhe aktualisht nuk ka ASNJË SHQIPTAR! Kështu nuk ka qenë nën asnjë regjim të...

Plani A dhe plani B i Greqisë për Shqipërinë dhe Maqedonin!

Nga Arben Llalla/INA Nëse Shqipëria dhe Maqedonia nuk plotësojnë kërkesat ekstremiste të Greqisë, tashmë të njohura botërisht, me kërcënimin e vetos për në BE dhe...

Patriotizmi…

Nga dr.Arben TARAVARI Çfarë është ky Patriotizëm që ka pushtuar Maqedoninë?! Skena patetike të grave që shtrihen në tokë duke përjetuar kriza të mirëfillta histerike...

Almiri më tha

Urim SALIHU Almiri do jetojë më shumë se ne sepse nëse një ditë do triumfojë drejtësia, nëse do vijë ndonjëherë , atëherë ajo do ketë...

24 Mars ’99: Orët që vunë në provë unitetin e NATO-s

Azem Parllaku “Republikë e Kushtetutë, ja me hatër, ja me luftë”. Kjo ka qenë thirrja e njohur me të cilën Ushtria Çlirimtare e Kosovës nxori...

Arbana Xharra paska shkuar në kishë, por gjynahet e saj nuk i lan as...

Gjyla Çeliku Më erdhi një mesazh nga ndjekësit e mi që Arbana Xharra paska postuar në facebook një video në kishë dhe ka shkruar: “Dom...

ALMIRI, simboli i një shteti që po e vrasim

Nga Bilall KASAMI Në Maqedoni, në vazhdimësi është derdhur gjaku i shqiptarëve të pafajshëm të të gjitha moshave, që nga themelimi i saj e deri...

Heshtja e Menduh Thaçit!

Nga Naser Pajaziti/ Kryetari i PDSH, Menduh Thaçi gjatë kohë është larg vëmendjes së mediave dhe nuk i është dëgjuar zëri. Një heshtje të tillë...

Dorëheqja si ”jelek shpëtimi” nga anija që është duke u mbytur

Shkruan: Latif ARIFI Para se të përshëndetet akti i dorëheqjes së ministrit të drejtësisë Bilen Saliji, si  një akt i guximshëm. në një kohë ku...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!