Krimet e pandëshkuara të gjenocidit mbi shqiptarët në Maqedoni

Vështrim mbi përmasat e krimeve të gjenocidit nga ish regjimi komunist jugosllav kundër qenies shqiptare dhe shtimit natyror të popullsisë shqiptare në Maqedoni Abdulla Mehmeti Krimet...

Kush provokoi në ndeshjen Serbi-Zvicër?

Nga Bardhyl Mahmuti/ Nëse u hidhet një sy medieve serbe, shihet qartë se humbjen nga ekipi i Zvicrës në këtë Botëror e kanë përjetuar shumë...

Krijimi i “Kalifatit amerikan”

Nesrine Malik, The Guardian Po të kishte një libër udhëzues për diktatorë, administrata e presidentit Donald Trump do të ishte në kapitullin e “instrumentalizimit të fesë”....

“Bon, bon, edhe nëse s’bon, s’bon…”

Nga Fadil LEPAJA Tifozët e futbollit janë në trans. Jo vetëm bastoret, por edhe mediat po përfitojnë shumë nga kjo histeri. Politika po ashtu. Politika...

Gjolja mbi qeramidhe?! Assesi!

Nazif Zejnullahu Në të drejtë është kryeministri Zoran Zaev kur thotë: “Çatia rregullohet në ditë me diell.” Për të bërë këtë punë janë dy ustallarë:...

“Veliki prijatelji Srbije” nuk janë UÇK-ja e Adem Jasharit, nuk janë Kosova e as...

Prof.dr.Mehdi Hyseni -Kush janë ata “veliki prijatelji” të Serbisë, të cilët gjatë dy dekadave të shkuara “paskanë kontribuar aq shumë,...

Do ndryshoj emri i Maqedonisë, por nuk do ndryshoj fati shqiptar!

Savash Veliu Për një çast shqiptarët harojnë dhe vetmashtrohen ndryshimit të emërimit të maqedonisë e përcjellur me hare e gëzim naiv nga disa analistë që...

Ja kush po tenton ti destabilizoj shqiptarët

VALLË, KUSH PO TENTON DESTABILIZIM TË SHQIPËRISË?!.... Shkruan Hamdi Ndrecaj-PANTERI A thua me çdo kusht duakan ta destabilzojnë Shqipërinë dhe trojet shqiptare, edhe ashtu të varfëra...

Zeka i Besës e godet Arbana Xharrën

Shkruan: Zeqirija Ibrahimi (Shkas: Alon Ben-Meir & Arbana Xharra, “Kali i Trojës së Erdoganit në Maqedoni”, https://alonben-meir.com/writing/kali-i-trojes-se-erdoganit-ne-maqedoni/?lang=sq – 14.06.2018) “Qeveria e Turqisë dhe z. Erdogan...

Shkupi dhe Athina krijuan Elysée-në e tyre

Emin Azemi Buzë Liqenit të Prespës, në Greqinë Veriore, të dielën (17 qershor) u nënshkrua Marrëveshja në mes të dy vendeve për emrin e ri...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!