Mercenarët rusë si instrument i shtetit

Shaban Murati Nëse doni një lakmus për të provuar ndikimin e lobit rus në Shqipëri, mjafton të shikoni heshtjen dhe errësirën e plotë informative në...

Debilët e politikës shqiptare dhe çergarët maqedonas

Fatkeqësishtë, nuk kanë asnjë plan se si ta bojkotojnë një sistem politik, i cili vetëm ju merr paratë përmes taksave, dhe si kundërshpërblim ju...

Pse Prishtina nuk flet për njohjen e Kosovës nga Serbia?

Nga Shaban MURATI Kosova dhe Serbia po ecin drejt një pike, ku duhet të nënshkruajnë kthesën e madhe në marrëdhëniet e tyre dypalëshe. Strategjia e...

Edi Rama në Uashington vetëm për të bërë një “lajm”, për ndonjë shtrëngim duarsh...

Nga Beqir SINA/ Disa ngjarje mbeten në kujtesë për gjithmonë, - dhe nuk harrohen, por janë dhe disa nga ato ngjarje që janë nga ato...

Ëndrra e pavërtetë e Kryeministrit dhe një qokë për Vuçiqin…

Artur Zheji Thuhet se një nga këshilltarët e huaj të kryeministrit tonë, është edhe këshilltar i partnerit serb, të shkrirjes së akujve, Vuçiq. Të...

PLANET PRAGMATIKE TË RUSISË NË LINDJEN E MESME

Nga Zaid M.Belbagi “Arabnews” Dhjetorin e vitit të shkuar, presidenti rus Vladimir Putin, zhvilloi një vizitë të papritur në bazën ajrore Hmeimim në Siri, dhe...

Trump-Putin, A po fillon një garë e re armatimesh?

Nga Jamie DETTMER (VOA) Ishte një fjalim i pritshëm për një udhëheqës që synon të rizgjidhet, me premtime për përmirësimin e jetesës dhe të ekonomisë...

Populli shkrimtar dhe universitar

NGA KALOSH ÇELIKU   Populli shqiptar, që me shekuj luftoi kundër pushtuesve me shpatë, pushkë e topa, sot erdhi koha të lufojë me cica Xhadie e...

Edi Rama po përdor “armët e heshtura”

Nga Arben Llalla Prej disa vitesh që Shqipërinë që udhëheq Edi Rama, shqiptarët vazhdojnë të mashtrohen nga intelektualët, të cilët kanë si pririoritet interesat e tyre...

Pasha Zotin vdiqa tu kesh!

Adelina Marku është shkrirë së qeshurit me deklaratat e disa opozitarëve shqiptarë në Maqedoni, njofton agjencia e lajmeve INA. Derisa gjithandej në botë, partitë opozitare...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!