Ndërron jetë Arton Jashari nga Tërnoci në Gjermani

Ndërron jetë Arton Jashari nga Tërnoci në Gjermani. Pas një sëmundje ka ndërruar jetë Arton Jashari 1975 nga Tërnoci i Bujanocit në Gjermani kanë...

Patriku serb: Zgjidhja për kishën ortodokse të Maqedonisë është vetëm përmes kishës ortodokse serbe

Kërkesa e kishës maqedonase që ajo bullgare të jetë kishë amë, nuk ka asnjë bazë kanonike dhe historike dhe është dëshmi për mospjekuri”, deklaroi...

Komandant Hoxha komenton luften e Erdoganit. Ja çka po ndodh

Xhezair SHaqiri Gabim i Erdoganit te futet ne konfliktin e Sirise. Lufta ne Sham eshte mes Amerikes dhe Rusise. Hadithet thone se ne kete lufte Muslimanet dote...

Kryetari Nazif Cungu uron qytetarët e komunës së Ulqinit

Të nderuar  qytetarë, Në  këtë natë të ndrrimit të motmoteve  kam nder dhe  kënaqësi te vecantë  tju  përcjell urimet më të  përzemërta për  Vitin e Ri...

Dy fëmijë humbin jetën nga zjarri që shkaktuan dritat e bredhit të Vitit të...

Dy fëmijë kanë humbur jetën nga korenti që kanë shkaktuar dritat e bredhit të Vitit të Ri. Bëhet fjalë për një djalosh dy vjeçar...

13 vjet nga vrasja e Dashnim Hajrullahut nga xhandarmeria serbe në kufirin Miratoc –...

Janë mbushur 13 vjet nga vrasja e 16 vjeçarit Dashnim Hajrullahu nga Rahovica e Preshevës, i cili u vra nga ushtria serbe. I riu...

Drashkoviç thotë se e di kush e vrau Ivanoviçin

Kryetari i Lëvizjes së Ripërtëritjes Serbe (SPO), Vuk Drashkoviç ka dhënë nje mesazh të fortë sa i përket vrasjes së Oliver Ivanoviçit duke drejtuar...

Ja si u festua Viti i Ri në Ulqin (video)

Në Ulqin nga e shtuna e fundit të viti që sapo lëmë pasë kishin filluar një seri aktivitetesh në kuadër të programit të Vitit...

Luftë mes mafiozëve, vritet koka e klanit “Kavaja” (VIDEO)

Është vrarë një nga krerët e mafias ballkanike i cili ka qenë blerësi i kokainës së disa grupeve shqiptare. Siç bëjnë të ditur mediat malazeze...

Nxehet atmosfera për emrin në Greqi, partnerët qeveritar nuk merren vesh

Pas më shumë se dy orë të kaluara në pallatin kryeministror në Athinë, në mini takimin ministror, që sipas mediave greke, në mënyrë të...