Ky është sulmuesi i ambasadës amerikane në Pogoricë, i dekoruar dikur nga Millosheviçi

Personi që shihni në fotografi është autori i dyshuar i sulmit me granatë në ambasadën amerikane në Mal të Zi. 43-vjeçari Dalibor Jaukovic, hodhi një...

Salihu: Prioriteti ynë është zhvillimi ekonomik dhe përmirësimi i gjendjes sociale në komunën e...

Kryetari i kuvendit komunal të komunës së Preshevës, Sami Salihu thotë se është optimist në zhvillimin ekonomik dhe rritjen e investimeve. Ai për agjencinë beta...

Greqia merr në mbrojte 8 ushtarakët turq, Ankaraja: Do t’i rrëmbejmë!

Turqia pezulloi marrëveshjen e saj të ripranimit të migracionit dypalësh me Greqinë, pasi drejtësia greke lëshoi tetë oficerë turq, të cilët u larguan nga...

Lista e Serbisë që i kërkon shqiptarët me INTERPOL, kush janë nga Presheva, Bujanoci...

Serbia ka lëshuar rreth 170 fletarreste përmes INTERPOL-it për ish-pjesëtarët e UÇK-së. Në bazë të një fletarresti të tillë është arrestuar së fundmi edhe...

Arian Çani parashikon luftë dhe trazira të tmerrshme në Ballkan

Moderatori i njohur Arjan Çani nga studio e emisionit “Studio e Hapur” e gazetares Eni Vasili, ka bërë një deklaratë të fortë, kur tha...

“Quinti” në Uashington për zgjidhjen Kosovë-Serbi, Gjuriq: Nuk pranojmë vendime të njëanshme

Mediat serbe ditëve të fundit kanë raportuar se në Uashington janë zhvilluar konsultime nga vendet e Quintit në lidhje me zgjidhjen përfundimtare ndërmjet Kosovës...

Nagip Arifi: Qytetarët e Bujanocit duhet të jetojnë së bashku si fqinjë të mirë...

Nagip Arifi, kryetar i Partisë Demokratike në Bujanoc ka thënë se ngjarjet e fundit në Kosovë lënë gjurmë edhe në raportet në Bujanoc dhe...

Mungesë e transparencës dhe llogaridhënies nga pushteti aktual në Bujanoc

Forumi rinor i Partise Demokratike me seli në Bujanoc ka mbajtur nje konference per media. Temat që janë disktuar janë: 1. Gjendja e të rinjëve shqiptarë...

Ish punëtoret e Rivierës së Ulqinit marrin prej 12 deri 50 mijë euro

Ish-punonjësit e Rivierës së Ulqinit, të cilët ishin të punësuar në hotelet Bellevue dhe Olimpik në Plazhin e Madh, 61 prej tyre, morën pagesat...

Rusia: Çdo raketë amerikane që do të shkrepet në Siri, do të rrezohet

Çdo raketë amerikane që do të shkrepet në drejtim të Sirisë do të rrëzohet këtë e ka thënë ambasadori rus në Liban Alexander Zasipkin. Të...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!