Kryetari i Komunës së Preshevës apel: “Mos të perçahemi”

Përçarja e Bashkësisë Islame në shumë organizata si dhe asaj të veteranëve të UçPMB-së, është një fakt i cili dihet mirë në Luginën e...

Amerika dhe BE-ja demantojnë serbët për ndryshimin e formatit të dialogut

Shefi i BE-së dhe ambasadori amerikan në Beograd, kanë demantuar raportimet e mediave serbe të cilat kohëve të fundit shkruanin se do të ketë...

Greqia merr në mbrojte 8 ushtarakët turq, Ankaraja: Do t’i rrëmbejmë!

Turqia pezulloi marrëveshjen e saj të ripranimit të migracionit dypalësh me Greqinë, pasi drejtësia greke lëshoi tetë oficerë turq, të cilët u larguan nga...

Reagime ndaj shkarkimit të drejtoreshës së Televizionit Publik të Malit të Zi

Këshilli i Radiotelevizionit të Malit të Zi shkarkoi të enjten nga detyra drejtoreshën e përgjithshme të kësaj shtëpie mediatike, Andrjiana Kadija "Vendimi i këshillit të...

Bullgaria do të blejë avionë luftarakë nga aleatët e NATO-s

Ky vendim vjen pas shqetësimeve të pilotëve ushtarakë të vendit, të cilët refuzuan që të fluturonin me avionët sovjetikë, për shkaqe të sigurisë, pasi...

Rade Markoviq ka dhënë urdhrin për vrasjen e fëmijëve serb në Pejë më 1998

Një burim i afërt me qeverinë e Serbisë, thotë se Radomir Markoviq u ka ofruar autoriteteve dëshmi konkrete se sulmi i 14 dhjetorit të...

19 vjet nga kapitullimi i Millosheviqit

Sot bëhen 19 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilin iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria...

Njeriu i Putinit që synon operacione të errëta në Maqedoni

A do të bëhet Maqedonia vend satelit i Rusisë? Maqedonia është shndërruar gjithnjë e më shumë në destinacionin e strategëve politikë të Kremlinit, ideologëve që...

Snajperisti serb që mori pjesë në luftën në Kosovë arrestohet në Beograd

Policia serbe ka ndërmarrë një aksion sot në Beograd të quajtur “Rrufeja”. Në aksion është kapur i dyshuari me emër, Danilo Tesiç. 38-vjeçari akuzohej se...

Amerika përfshihet në dialogun për Kosovën?

Përveç “trojkës” evropiane të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, e cila do të donte të përfshihej në finale të dialogut Beograd-Prishtinë edhe SHBA pret momentin...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!