Shqiptari gjendet i vdekur në Greqi. Ja dyshimet e policisë

Një 45-vjeçar shqiptar është gjet i vdekur një ditë më parë në zonën e kalasë në Larisa, raportojnë sot mediat lokale. Ka qenë një kalimtar...

Alarm për bombë para Parlamentit të Serbisë (FOTO)

Një alarm për bombë ka rënë para parlamentit të Serbisë, i cili ka detyruar autoritetet që të evakuojë të gjithë zyrtarët dhe njerëzit nga...

Një vit deri te Brexit-i, May premton të ardhme të ndritshme

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, u zotua se do ta mbajë vendin e saj "të fortë dhe të bashkuar", edhe pas daljes...

Me makina, bizhuteri dhe pije, “dekorimet” e varrezave të mafiozëve rusë

Të përjetësuar në mermer, gangesterët e viteve ’90 nuk e kanë kursyer luksin as në “botën tjetër”… Ishin vitet e para pas rënies së Bashkimit...

Ç’po kurdisin serbët? Simbole çetnike, pjesë e logove të Asocacionit të Komunave Serbe në...

Mediat në Prishtinë zbulojnë logon e Asosacionit të Komunave me Shumicë Serbe (Zajednincës) që do të formohet në Kosovë. Gazeta “Zëri” shkruan se në...

Arifi i Preshevës kërkon sqarim nga Vulin për fluturimin e avionëve ushtarak serb mbi...

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi i ka shkruar një letër ministrit të mbrojtjes të Serbisë, Aleksandar Vulin lidhur me fluturimin e avionëve...

Live në emision Gjuriq “demostron” se si: “Një polic shqiptar gati sa nuk i...

I ashtuqujaturi Drejtori i Zyrës për KiM, Marko Gjuriç, tha se ai ishte ende i tronditur nga terrori që populli serb ishte i ekspozuar...

Vuçiq e thotë hapur: Mendoja ta nisja ushtrinë në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka pranuar sot hapur se të hënë, me rastin e arrestimit të Marko Gjuriqit në Mitrovicë e ka...

Avionet luftarake mbi Preshevë, reagon kryetari i komunës Shqiprim Arifi

Fluturimi i avionëve luftarak të Republikës së Serbise mbi hapsirën e Komunës së Preshevës ka shtyer kryetarin e Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi të`i...

Aeroplanët e ushtrisë serbe fluturuan sot mbi hapësirën e Preshevës/VIDEO

 Aeroplan të ushtrisë serbe sot kanë flutuar mbi hapësirën e komunës së Preshevës, në afërsi të zonës kufitare me Kosovën, informon INA. Ky demonstrim...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!