Ambasadori rus: Mund të përfshihemi edhe më thellë në zgjidhjen e problemit të Kosovës

Ambasadori rus në Beograd, Aleksandar Çepurin, ka deklaruar se ekziston mundësia që Rusia “të përfshihet më thellësisht” në zgjidhjen e problemit të Kosovës, nëse...

Lëndohet rëndë 5 vjeçari në një aksident në Preshevë

Në aksident trafiku e cila ka ndodhë në fshatin Tërrnavë, komuna e Preshevës është lënduar një fëmijë pesë vjeçar. Sipas drejtorisë së policisë në Vranjë...

Në Ulqin do të formohet Inspektorat lokal turistik

Në Komunë të Ulqinit u mbajt takimi i Trupit Koordinues për përcjelljen e vijimit të sezonit të vitit 2018. Mbledhjen e drejtori kryetari i...

Protesta në Serbi kundër çmimeve të larta të karburanteve

Shoferët në disa qytete të Serbisë i ndaluan makinat e tyre në rrugë për të protestuar kundër çmimeve të larta të karburanteve. Shumë autostrada dhe...

Sipas “Kathimerinit”, marrëveshja për emrin e Maqedonisë është gati

Greqia dhe IRJM janë në garë me kohën për përfundimin e negociatave për zgjidhjen e kontestit për emrin, me qëllim që të mbërrihet Samiti...

Adnan Ismaili për Turqinë dhe Ballkanin

Profesori universitar dhe drejtues i Shtëpisë Botuese “Logos-A” nga Shkupi, Adnan Ismaili, i cili mori pjesë në Takimin e dytë ballkanik “Historia, Kultura dhe...

Vulin gjuan me fjalë: Haradinaj është i mirë për t’u rrahur me gjyshe

Serbët nuk e mbështesin formimin e Ushtrisë së Kosovës, dhe as do të formojnë Ushtrinë e Kosovës, dhe jo vetëm sepse është në kundërshtim...

Në Kosovë invenston në xhami, derisa Erdogan në Serbi po hap fabrika

Mbrapa tyre rrinin ambasadorja e Turqisë Kivilcim Kiliç dhe kryetari i BIK’ut, Naim Tërnava. Njerëz të presidentit turk Erdogan dhe zyrtarë të shtetit të...

Kosova e Serbia ende larg arritjes së marrëveshjes historike

Profesori i Universitetit të Prishtinës, Agim Zogaj, vlerësoi se marrëveshja finale apo historike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është ende e largët. Zogaj theksoi se...

Daçiq: Gjithçka rreth Kosovës, duket e pashpresë

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se çështja e Kosovës është më problematikja nga të gjitha. Gjatë një interviste për ‘Kurir’, Daçiq ka...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!