Nimanbegu flet për ndërhyrjen ruse dhe rolin e partive shqiptare në Malin e Zi

Nënkryetari i Parlamentit të Malit të Zi, Genci Nimanbegu në një intervistë që i dha “Zërit të Amerikës” thekson rëndësinë e zbatimit të ligjeve...

Provokon Shesheli: Kur të largohet NATO do ta pushtojmë edhe Shqipërinë deri në Durrës!

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili është dënuar me 10 vjet burg nga Tribunali i Hagës për krime lufte, vazhdon me...

Thaçi është vonuar me deklaratat për korrigjim të kufijve

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, beson se deklaratat e presidentit Hashim Thaçi për korrigjim kufijsh me Serbinë, në kuadër të të cilit...

Gjuriq: Nëse ka marrëveshje me Kosovën, serbët do të kenë më shumë territor

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq ka numëruar disa nga arsyet që sipas tij e bëjnë të pamundur arritjen...

Rrokaj: Ja broçkullat e Kryeministrit në Jalë për “Akademinë e 100 fshatrave”

Deputeti i Levizjes Socialiste për Integrim Shezai Rrokaj ka reaguar në një shenim në rrjetet sociale pas inisativës kryeminitrore me Akademinë e 100 fshatrave...

Sheshel për vdekjen e Kofi Anan: Çka ka pritë ai m*t deri tash?!

Radikali serb Vojisllav Sheshel ka shokuar botën me deklaratën e tij pas vdekjes së ish-sekretarit të OKB-së, Kofi Anan, shkruan Fakte. Ai si edhe...

Ja sa mijëra turistë po pushojnë në Ulqin

Nga fundjava e kaluar numri i mysafirëve në rivierën e Ulqinit është për rreth tetë mijë më pak, njoftohet nga Organizata Turistike. Kështu sot në...

“Ulqinit po i zëhet fryma” – 6,62 milion metra katrorë tokë për centralin...

Në vitin 2011 Komuna e Ulqinit, përkatësisht Sekretariati për urbanizëm dhe rregullim të hapësirës kishte organizuar një diskutim publik për studim të lokacionit për...

Vdiq profesori i njohur preshevar (VIDEO)

Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë profesor Rami Hyseni, drejtor në shkollën fillore të fshatit Leran. I ndjeri pas vetes ka lënë vajzën...

Këta janë “shefat” e Kryetarit të Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi

Në profilin e rrjetit social në Facebook, kryetari i Komunës së Bujanocit Shaip Kamberi ka filluar një seri postimesh për ti prezentuar bashkëpuntorët e...