Presheva dhe Bujanoci me natalitet më pozitiv në gjithë Serbinë

Gjatë vitit të kaluar kanë vdekur 40 mijë veta më shumë se sa kanë lindur gjatë në vitin 2017 dhe kjo shënon rënie të...

Shqiptarët e Turqisë kthejnë plisin në veshjen e tyre (Foto)

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të vizitës në Republikën e Turqisë, ka realizuar takime në Qendrën e Kulturës Shqiptare...

PD: “Zgjohu Ulqin” – lista që synon fitore

Partia Demokratike ka deklaruar se është e kënaqur që me partnerët e saj tradicionalë, Lëvizjen Qytetare “Perspektiva” dhe Lidhjen Demokratike në Mal të Zi,...

Drejtori i TV-Spektrit aksidentohet në Gjilan – trajtohet si i huaj, e jo si...

Në rrjetin social facebook, Drejtori Xhelal Behluli e ka treguar rastin duke thënë se:  ‘’Sot ora 13:00 në lagjen e Zabelit në Gjilan, në një...

Në Horgosh kapet shqiptari me ora dore me vlerë mbi 55.000 euro /foto/

Doganierët në vendkalimin kufitar Horgosh kanë ndaluar tentim kontrabandimin e tri orave me vlerë të madhe të markave të njohura, vlera e së cilave...

Në ditëlindjen e Shoqatës “Çamëria” do të ngrihemi më të fortë se kurrë

Nga Shpëtim Idrizi Ka kaluar mbi një çerek shekulli që kur u themelua e dyta organizatë pluraliste (fill pas Partisë Demoktratike). Ajo ishte Shoqëria Politike Atdhetare “Çamëria”. Sot,...

Fisi i Kuçit u shprish në tri kombe e në tri fe

Gani Mehmetaj/ Kelmendasit, spartanët e shqiptarisë nga terrori turk u bën myslimanë, nga presioni boshnjakë e serbë nisën të shkombëtarizohen. Sot janë objekt i tregtisë...

Saakashvili: “Njeriu pa shtet!”

Beqir Sina Mikheil Saakashvili, ish-presidenti i Gjeorgjisë, i ashtuquajturi si “njeriu i amerikanëve”, avokati që u diplomua në SHBA, dhe u gjoja u “dërgua” nga...

Hoyt Yee dha dorëheqje nga Departamenti i Shtetit, vjen ambasador në Ballkan

Brian Hoyt Yee ka dhënë dorëheqje nga pozita e ndihmësit të zëvendësit të sekretarit amerikan të Shtetit për Evropë dhe Euro-Azi. Kështu kanë bërë të...

Ja cila parti mund të jetë befasia e zgjedhjeve lokale të Ulqinit!?

Edhe pse e formuar së voni pas ndarjes nga SDP e Ranko Krivokapiqit, Socialedemokratet e Mali të Zi të kryesuar nga Ivan Brajoviq i...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!