Forumi rinor i Ballkanit Perëndimor – Si mund të mbahet në atdhe rinia?

Përfundon në Tiranë “Voice Up”- Forumi i Rinisë së Ballkanit Perëndimor me një mesazh shpresëdhënës megjithë fenomenin masiv të emigrimit: Rinia e Ballkanit Perëndimor...

Mehmeti, ish kryetarë i degës së PD-së në Tetovë braktisë partinë e tij

Xhelal Mehmeti, ish kryetarë i degës së Partisë Demokratike në Preshevë ka dhënë dorëheqje të pa revokueshme prej çdo aktiviteti dhe përgjegjësie nga Partia...

Kamioni merr flakë, digjen të gjallë 11 refugjatë në Greqi (Foto)

11 persona u dogjën të gjallë pas përplasjes së një kamioni me një makinë në rrugën Egnatia në Greqi, pranë Kavalas. Mediat greke flasin për...

Ndryshimi i kufijve, reagon diaspora shqiptare

Komuniteti shqiptaro-amerikan në Nju Jork u ka kërkuar përmes një letre të gjithë liderëve politikë shqiptarë e kosovarë të angazhohen për ato që ai...

Ndahen mjetet e Kosovës për shkollën në Bujanoc

Pas vizitës që kishte bërë në Bujanoc vitin e kaluar, Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kishte premtuar se do të angazhohej që Qeveria e...

Tsipras, mesazh për Shkupin: Zbatoni marrëveshjen për emrin, ndryshe s’ka NATO dhe BE

“Nuk ka mundësi tjetër për të dy popujt përveç marrëveshjes së Prespës”, ka deklaruar kryeministri grek Aleksis Tsipras në fjalimine tij në Keshillin e...

Falsikimi i dokumentit zyrtar në KNSH, reagon bartësi i listës Enver Mehmeti

Akuzat e u.d. drejtorit të SH.M.T “Presheva” në Preshevë, Telat Arifi për sekretarin e KNSH-së dhe bartësin e listës për zgjedhjet e rradhës në...

Refugjatët tentojnë të ikin nga Bosnja drejt Kroacisë – pa sukses!

Komisioni i BE e ka ndihmuar Bosnjën me 1.5 milion euro. Dikur Una ishte kufiri mes Austro-Hungarisë dhe Perandorisë Osmane. Atëherë ishte tepër e...

Bartësi i listës së PDSH-së akuzohet për falsifikim dokumenti zyrtar(DOKUMENTE)

Bartësi i listës së Partisë Demokratike Shqiptare për zgjedhjet për Këshillin Nacional Shqiptarë. Enver Mehmeti falsifikon nënshkrimin në dokumentet zyrtare, thotë kështu për portalin...

Ky është vogëlushi 6 vjeçar nga Presheva që dje ndërroi jetë në klasë, sot...

’u dha lamtumira e fundit Flamur Kadriut, nxënës i klasës së parë në shkollën fillore ‘’Zenel Hajdini’’ në fshatin Raincë ku dje përderisa po...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!