Policia serbe mbyll objektin e RTV Preshevës

Rreth orës 16:00 të ditës së sotme, inspektorati kundër zjarrit me asistencë të policisë serbe, ka mbyllur sërish institucione të komunës së Preshevës, themelues...

Lajçak tregon se çfarë u bisedua sot në takimin në Bruksel

I dërguari i BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak ka folur pas takimit të sotëm në Bruksel, me Skender Hysenin dhe...

APN: Të dorëzohet mandati i këshilltares ose do shkojmë në zgjedhje të parakohshme?

Zëvendëskryetari i komunës së Preshevës dhe njëherit nënkryetar i Alternativës për Ndryshim, Armend Aliu duke folur për krizën institucionale komunale siç është shprehur...

Serbia nuk do të përfillë “reciprocitetin” e Albin Kurtit

Serbia në raport më Kosovën është shumë më e fuqishme andaj nuk merr përsipër as një masë nëse ajo nuk i imponohet në kuadër...

Arrestohet deputeti malazez, refuzoi të dëshmonte

Deputeti i Frontit Demokratik malazez, Nebojsha Medojeviç, i cili është edhe një nga liderët e këtij unioni, u arrestua pak pas mesnatës së djeshme,...

828 raste të reja me COVID-19 në Kroaci, vdesin 15 persona

828 raste me COVID-19 janë konfirmuar së fundi në shtetin e Kroacisë. Si pasojë e infektimit me këtë virus, 15 pacientë kanë humbur jetën. Sipas...

Përurohet “KULLA E BASHKIMIT”, monumenti i sakrificës së Kombit Shqiptar

Objekti “KULLA E BASHKIMIT” kushtuar luftrave të lavdishme çlirimtare të cilat kanë patur një qëllim, lirinë e trojeve shqiptarë, u përurua të dielën në...

Malësori i shkruan Dritan Abazoviqit: Të shkruaj si vëlla, mos harro se mbi te...

Letra dhe propozimi im per Dritan Abazoviqin,si bashkekombas e si shqipetar nen Mal te Zi.Kete leter me kete propozim ia dergova ne faqen e...

Daçiq: Vuçiqin e mashtrojnë shqiptarët dhe ndërkombëtarët

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç paralajmëron presidentin Vuçiç se shqiptarët dhe ndërkombëtarët po e mashtrojnë lidhur me njohjen e Kosovës. Ai nënvizoi...

Hungaria deportoi gjatë natës një familje afgane drejt Serbisë

Hungaria ka deportuar një familje gjashtë anëtarëshe nga Afganistani drejt Serbisë, duke i bërë ata që të kalonin gardhin kufitar në errësirë, në...