Nika: Emigrimi, shqetësim kryesor për shqiptarët në Mal të Zi (VIDEO)

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi vlerësohet ndër institucionet më të rëndësishme për komunitetin shqiptar në këtë vend. I themeluar 10 vjet...

Pas 28 viteve, Riza Halimi nuk do të kandidoj për kryetar partie

Partia për Veprim Demokratik ka mbajtur konferencën e tyre për media ku kryesuesit e kësaj konference ishin kryetari i Partisë për Veprim Demokratik z.Riza...

Pajaziti: Në komunën e Bujanocit zgjedhje të parakohshme, ky pushtet e ka humbur kredibilitetin

Gjatë qëndrimit të tij dy ditorë në Zvicërr, Arbër Pajaziti kryetarë i degës së APN-së në Bujanoc i shoqëruar edhe nga kryetari i partisë...

Duke pritur 1 korrikun! – Shtyhet ndalesa e qarkullimit në rrugën Ulqin – Krythë

Sezoni turistik në Ulqin, së paku kalendarikisht ka filluar, por ai njëmendtë nga i cili përftitojnë shumica e banorëve të këtij qyteti pritet të...

Bujanoci pa ujë!

Për shkak të një prishje në ujësjellësë afër Shtëpis së shëndetit, Bujanoci sot nuk do të ketë ujë të pishëm. Qytetarët kan shprehur shqetësimet e...

Në Maqedoni, Kosovë dhe Shqipëri festohet fitorja e presidentit turk

Pas rezultateve të para të shpallura jozyrtare të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare të mbajtura në Turqi, qytetarë të qyteteve nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria...

Ja si votuan shtetasit Turq në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni

Turqia votoi sot në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare më të rëndësishëme të historisë së saj moderne që prej shpalljes së republikës pothuajse 100 vite...

Në Shkup festojnë për Erdoganin

Pas shpalljes së fitores të liderit turk Recep Tayyip Erdogan në disa qytete shqiptare në Maqedonia ka filluar festa. Me votat e numëruara deri më...

Kandidati që po ia rrezikon fitoren Erdoganit

Fitorja e Recep Tayyip Erdogan në zgjedhjet në Turqi kurrë nuk ka qenë më e pasigurt. Megjithëse ai po prin, ende nuk është e sigurt...

Numërohen 60 për qind e votave në Turqi. Ja kush prinë

Janë numëruar gati 60 për qind e votave të hedhura në zgjedhjet presidenciale në Turqi, të mbajtura gjatë ditës së sotme. Presidenti aktual turk, Recep...