Humanisti bën këtë gjest në xhaminë e Tërrnocit

Në xhamin e “Strukarve” në fshatin Tërnoc të komunës së Bujanocit, një humanist duke dashur të mbetet anonim ka lënë tek dera e xhamis...

PDSH paralajmëron bllokimin e foltorës në Kuvendin Komunal

Vetëm tri ditë pas konferencës për media të organizuar nga PDSH me kryetarin e saj Ragmi Mustafa, sot është mbajtur konferenca e rradhës me...

Kryetari i Komunës së Preshevës apel: “Mos të perçahemi”

Përçarja e Bashkësisë Islame në shumë organizata si dhe asaj të veteranëve të UçPMB-së, është një fakt i cili dihet mirë në Luginën e...

Amerika dhe BE-ja demantojnë serbët për ndryshimin e formatit të dialogut

Shefi i BE-së dhe ambasadori amerikan në Beograd, kanë demantuar raportimet e mediave serbe të cilat kohëve të fundit shkruanin se do të ketë...

Greqia merr në mbrojte 8 ushtarakët turq, Ankaraja: Do t’i rrëmbejmë!

Turqia pezulloi marrëveshjen e saj të ripranimit të migracionit dypalësh me Greqinë, pasi drejtësia greke lëshoi tetë oficerë turq, të cilët u larguan nga...

Reagime ndaj shkarkimit të drejtoreshës së Televizionit Publik të Malit të Zi

Këshilli i Radiotelevizionit të Malit të Zi shkarkoi të enjten nga detyra drejtoreshën e përgjithshme të kësaj shtëpie mediatike, Andrjiana Kadija "Vendimi i këshillit të...

Bullgaria do të blejë avionë luftarakë nga aleatët e NATO-s

Ky vendim vjen pas shqetësimeve të pilotëve ushtarakë të vendit, të cilët refuzuan që të fluturonin me avionët sovjetikë, për shkaqe të sigurisë, pasi...

Rade Markoviq ka dhënë urdhrin për vrasjen e fëmijëve serb në Pejë më 1998

Një burim i afërt me qeverinë e Serbisë, thotë se Radomir Markoviq u ka ofruar autoriteteve dëshmi konkrete se sulmi i 14 dhjetorit të...

19 vjet nga kapitullimi i Millosheviqit

Sot bëhen 19 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilin iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria...

Njeriu i Putinit që synon operacione të errëta në Maqedoni

A do të bëhet Maqedonia vend satelit i Rusisë? Maqedonia është shndërruar gjithnjë e më shumë në destinacionin e strategëve politikë të Kremlinit, ideologëve që...