Tmerr në Greqi pas ciklonit, njerëz të bllokuar nëpër shtëpi dhe vetura të ngecura...

Sikurse ishte paralajmëruar cikloni ” Ianos ” goditi zonat perëndimore të Lamias në kufijtë me Komunën e Makrakomi dhe rrugën Lamia – Karpenisi. Forcat zjarrfikëse...

Profesori serb: Millosheviq është gjallë dhe jeton në këtë shtet (VIDEO)

Profesori nga Beogradi, Velimir Abramoviq, pretendon se Sllobodan Millosheviq është gjallë dhe jeton në Rusi. Kështu pretendon profesori nga Beogradi, Velimir Abramoviq. Sipas tij, Milosheviqi...

A i duhet Ballkanit Perëndimor një “Mini-Shengen”?

Njëra nga pikat e diskutuara nga marrëveshja Serbi-Kosovë në Uashington ishte pjesëmarrja e Kosovës në Mini-Shengenin Ballkanik. Çfarë domethënie ka kjo nismë për bashkëpunimin...

Shqipëria ofron zgjidhje për ndarjen e detit Jon me Greqinë

Kryeministri shqiptar Edi Rama ofroi në Athinë, të mërkurën, (16.09.20) ku mori pjesë në Forumin e revistës "Economist" me temë “Ballkani, përtej 2020”,...

Lajçak tregon se çfarë u bisedua sot në takimin në Bruksel

I dërguari i BE-së për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak ka folur pas takimit të sotëm në Bruksel, me Skender Hysenin dhe...

Eksperti britanik: Dy opsione janë përpara për Kosovën, ky është i preferuari i BE-së...

Sot në Bruksel, do të zhvillohet një rreth i ri i bisedimeve midis Kosovës dhe Serbisë. Në këtë takim pritet të diskutohet çështja e Asociacionit...

Lista shqiptare formon trupin punues për të përpiluar platformen për negociatata eventuale, lidhur me...

Më 15 shtator 2020, u mbajt mbledhja e liderëve të Listës Shqiptare “Genci Nimanbegu – Nik Gjeloshaj” në të cilën u shqyrtuan: rezultatet e...

A i duhet Ballkanit Perëndimor një “Mini-Shengen”?

Njëra nga pikat e diskutuara nga marrëveshja Serbi-Kosovë në Uashington ishte pjesëmarrja e Kosovës në Mini-Shengenin Ballkanik. Çfarë domethënie ka kjo nismë për bashkëpunimin...

Arrihet marrëveshja për qeverisje në Guci, kryeparlamentari nga radhët e LDSH-së

Dje në Guci, u arrit marrëveshja midis koalicionit “Shqiptarët bashkë për Guci”, të përbërë nga LDSH-UDSH-ASH dhe PDS-së, PB. Ndërkaq vlen të theksohet se Kryetari...

Para komunës së Preshevës vendoset pankarta “Duam drejtësi për Dashnim Hajrullahun” (Foto)

Në oborrin e Komunes se Presheves, është vendosur sot një pankartë në të cilën shkruante “Duam drejtesi per dashnim Hajrullahun”, raporton Presheva.AL Dashnim Hajrullahu u...