Solidaritet me femrat e para futbolliste në Preshevë

Në ambientet e e shoqatës QSA-së, kishim për vizitë Klubin e Futbollit për Femra “Presheva” në Preshevë. Gjatë takimit, u informuam nga kryetari dhe...

Trafik droge në Greqi, 21 në pranga, mes tyre edhe shqiptarë

Policia greke godet një grup të trafikut ndërkombëtar të drogës nga Shqipëria në Greqi. Grupi trafikonte marijuanë përmes kufirit greko-shqiptar në Igumenicë dhe me...

Vuçiq: Jam politikan më i fuqishëm se Milosheviqi, ja për se

I ftuar në TV Pink, i pari i Serbisë ka folur për temat aktuale përfshirë presionin ndaj tij, zgjedhjet si dhe vendimet e tij...

Zaev dhe Cipras të shtunën do të marrin çmim në Konferencën e sigurisë së...

Gjatë Konferencës së sigurisë së Munihut, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras do ta marrin çmimin “Ewald von Kleist” për Marrëveshjen e Prespës, publikoi mëngjesin...

Serbi, janë zbuluar migrantë të fshehur brenda kamionit frigorifer në minus 22 gradë

Shtatë migrantë të fshehur brenda një kamioni frigorifer në të cilin temperatura ishte minus 22 gradë, janë zbuluar sot në kalimin kufitar Batrovci, në...

Ndërroi jetë akademiku Idriz Ajeti

Ka ndërruar jetë më 13 shkurt 2019 në Prishtinë, në moshën 102 vjeçare, albanologu, gjuhëtari e intelektuali, pedagogu dhe veprimtari i palodhshëm në zhvillimet...

Basketbollisti i njohur serb : Kosova nuk është e jona, mjaftë më

FANTASTIK! Basketbollisti i njohur serb Nikolla Kaliniq: Nuk jemi popull qiellor, mjaft më me atë Kosovë, nuk është e jona qe shumë dekada Nikolla Kaliniq, basketbollist...

Gjendet e vdekur në shtëpinë e saj politikania kroate

Anëtarja e Këshillit Bashkiak të Rijekës në Kroaci, Mirjana Jukiç, është gjetut e vdekur në banesën e saj, shkruan gazeta e përditshme kroate “Novi...

Bosnja e Hercegovina kërkon ndihmë për të kapur vrasësin serik

Gati një javë policia në Bosnje dhe Hercegovinë po kërkon për vrasësin serik i cili la të vdekur tre veta, midis të cilëve edhe...

“Danas”-i serb: SHBA e mbështet shkëmbimin e Leposaviqit me Luginën

Gazeta properendimore në Serbi, e përditshmja “Danas”, duke u thirrur në burime të sigurta diplomatike shkruan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë një...