Një bombë e pashpërthyer e Luftës së II Botërore gjendet në Sofje

Një bombë aviacioni, e pashpërthyer, që datonte që nga Lufta e Dytë Botërore, u gjet në Sofje gjatë gërmimeve për ndërtimin e një stacioni...

Kreu i INTERPOL-it serb: Pranimi i Kosovës do të ishte vendim i rrezikshëm

Kreu i INTERPOL-it serb, Milan Dimitrijeviç, ka reaguar ndaj mundësisë që Kosova të anëtarësohet në asamblenë e INTERPOL-it, më 20 nëntor. Kreu i INTERPOL-it serb,...

Ministri i Jashtëm rus sot në Beograd, çka po përgatitet?

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka nisur të enjten vizitën e tij zyrtare në Beograd. Ai është pritur rreth orës 10:45 në Aeroportin “Nikolla...

Daçiq më gjysmë zëri: Pa marrëveshje me Kosovën, Serbia jashtë BE-së

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq dhe homologu i tij rumun Teodor Meleskanu hapën të martën në Timishoara konferencën "Sfidat e sigurisë në Ballkan". Daçiq...

Borë në Slloveni dhe në Itali, stuhi në Kroaci (VIDEO)

Në vendpushimin italian Alta Badia, ka rënë rreth 30 centimetra dëborës. Kjo qendër dimri është e vendosur në Dolomites dhe lartësia varion nga 1.324...

Një nga shtetet e Ballkanit shpalli fundin e epidemisë së koronavirusit

Mali i Zi shpalli të martën fundin e epidemisë së koronavirusit, me rekomandim të Institutit për Shëndetin Publik. “Ky është rezultat i përpjekjeve disamujore...

PD: Deputetët e deritanishëm shqiptarë janë bashkëfajtor me Qeverinë e Sërbisë për gjendjen e...

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike Sali Salihu duke parqitur qëndrimin e subjektit të tij politik rreth situatës së krijuar në Luginë të Preshevës,...

Ahmet Bektashi nga Bujanoci vlerësohet “Imazhi Shqiptar” për vitin 2018 në Shqipëri

Ahmet Bektashi, kryetar i Fondit Humanitar për Preshevë Bujanoc e Medvegjë me seli në Zvicër është vlerësuar me trofeun e “Imazhi Shqiptar” për vitin...

Sllovenia cakton datën kur i jep fund bllokimit nga koronavirusi

Edhe Sllovenia po mendon që të lehtësoj dhe heq masat kufizuese për shkak të situatës me virusin aktual. Kryeministri i Sllovenisë, Janez Jansha paralajmëroi...

Kur Serbia kërkonte arrestimin e tetë anëtarëve të lartë të UÇK-së (VIDEO)

Në vitin 1999 regjimi i Millosheviqit, kishte kërkuar arrestimin e tetë anëtarëve të lartë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) me akuza për vrasjee,...