Emigrantët, ja çfarë do të bëjë BE me azilantët e paligjshëm

Problemi I emigracionit është shëndërruar në një betejë dhe poltike në shumë vende të Europës pasi fluksi I tyre gjatë viteve të fundit ka...

Gjurmët e helmimit të spiunit rus në Angli mbërrijnë në Ballkan

Jehona e aferës së spiunazhit që ka shpërthyer në Britaninë e Madhe pas helmimit të ish-spiunit rus sergej Skripal ka përfshirë gjithë Europën. Mediat spanjolle...

Lidhja serbe e presidentit grek që ushqen gjuhën e ashpër ndaj shqiptarëve

Vëreni me kujdes: ndërsa Athina zyrtare ka ulur tonet me Tiranën, i vetmi që i mban lart dhe ndezur ato është Presidenti Pavlopulos. Në...

“Ujqërit e Putinit” vizitojnë Ballkanin

Klubi i motoristëve rusë “Ujqërit e natës”, i njohur për nacionalizëm dhe besnikëri ndaj presidentit Vladimir Putin, ka njoftuar se do të bëjë një...

Konfiskohen 22 mijë tableta në autobusin e linjës Ohër-Beograd

Në vendkalimin kufitar në Preshevë gjatë orëve të fundit janë konfiskuar 22 mijë tableta të ndryshme të ilaçeve për qetësim që ishin fshehur në...

Krisin grushtat në parlamentin e Turqisë (VIDEO)

Parlamenti i Turqisë miratoi sot një ligj të ri të debatueshëm për zgjedhjet. Opozita thotë se ligji i ri mund t’i hapë derën manipulimit...

Prifti grek rrah pamëshirshëm priftin grek

Në videon e publikuar më poshtë mund të shihni një prift grek duke grushtuar nje emigrant. Një prift së bashku me ndihësin e ti që...

Greqia mund ta humbë luftën me Ushtrinë Çlirimtare të Çamërisë, ja kush është udhëheqësi?!...

Star Televizion në shtetin e Greqisë ka transmetuar një reportazh mbi aktivitetin e Festim Lato në Europë. Ai tregon me seriozitet të gjitha iniciativat e...

Greqia suspendon ligën e futbollit

Greqia ka suspenduar për një kohë të pacaktuar ligën e saj të futbollit, pasi pronari i ekipit Paok, ka dalë në fushën e futbollit...

Ushtria turke deklaron se ka rrethuar rajonin Afrin në Siri

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një...