Biznesmeni nga Maqedonia ka humbur jetën në aksident rrugor në Kroaci

Një sipërmarrës nga Maqedonia dhe miku i tij nga Zagrebi, kanë humbur jetën pas një aksidentit të rëndë rrugor, që ka ndodhur gjatë fundjavës...

Në zgjedhjet lokale të Tivarit vetëm 163 vota për koalicionin shqiptar

Të dielen në Mal të Zi u mbajtën zgjedhjet lokale në 11 komuna. Në mesin e këtyre komunave ishte edhe Komuna e Tivarit ku...

Dy studentë nga Bujanoci më të mirët në Universitetin Ndërkombëtar Ballkanik në Shkup

Gresa Rashiti dhe Besart Bakiji student nga Bujanoci janë shpallur student të gjeneratës nga Universiteti Ndërkombëtar Ballkanik në Shkup me notën mesatare më të...

130 km/h shpejtësia maksimale në autostradë, miratohet në Kuvendin e Serbisë

Në mbledhjen e mbajtur dje, Parlamenti serb ka miratuar ndryshimet në Ligjin për Sigurinë në Komunikacion. Me ndryshimet e miratuara në Ligj, shpejtësia maksimale që...

Serbët e Beogradit në panik: Shqiptarët po blejnë masivisht pronat e serbëve

Sipas gazetës serbe “Kurir” shqiptarët po bëjnë presion gjatë blerjes masive të shtëpive dhe tokës, apo edhe rrëmbimin e tyre, për të cilat veprime...

Mos përdorimi i gjuhës shqipe në tabelat e komunikacionit në Luginë

Këshilli Kombëtar Shqiptar (KKSH) ka reaguar ashpër rreth mos përdorimit të gjuhës shqipe në tabelat e komunikacionit ku shprehet emërtimi i vendbanimeve shqiptare në...

Analistët: Bisedimet Kosovë-Serbi do të jenë të vështira

Kosova e Serbia pritet që të rifillojnë bisedimet në muajin e ardhshëm, në një përpjekje për t’i hapur rrugë arritjes së një marrëveshjeje detyruese...

Serbia po e mban të bllokuar linjën energjetike Kosovë – Shqipëri

Ka dy vjet që është inauguruar linja e interkoneksionit mes Kosovës dhe Shqipërisë, por e cila ende mbetet jofunksionale për shkak të bllokimit të...

Scott: Ngjarjet e djeshme në Poterq të Klinës tregojnë se duhet marrëveshje Kosovë- Serbi

Ambasadori i SHBA në Beograd, Kyle Scott, deklaroi sot se incidenti i djeshëm në Poterq të Klinës, në Kosovë, thekson nevojën për përpjekje shtesë...

Shqiptarët rezultat katastrofal në zgjedhjet lokale në Mal të Zi

Në Mal të Zi të dielen u mbajtën zgjedhjet lokale në 11 komuna në mesin e të cilave edhe në disa ku banojnë shqiptarët. Nga...