Rrihet imami pas namazit të jacisë, dërgohet në spitalin e shtetit ku po lufton...

Nezir Salihovq, imam nga xhamia e Borit në lagjen Lug të Novi Pazarit, është rrahur brutalisht me shufra metalike. Ai me lëndime të rënda është...

Anijet që bombarduan ushtrinë serbe rikthehen në Tivar, xhindosen rusët: u kthyen në vendin...

Është rikthyer në brigjet e Malit të Zi grupi i anijeve që bombarduan flotën detare të Millosheviçit, pikërisht në vendin ku ndodhi aksioni 19...

Kraja, Plava e Gucia me pamje dimri në pranverë (FOTO)

Edhe pse stina e luleve pranvera ka arritur ne kalanderin kohor, megjithatë stina e dimrit si duket ka ngërdhuzur dhembet me ashpërsinë e saj. Nga...

Për 15 ditë: ADNANI PRAPË NË TURQI

Adnan Resulbegoviqi, Ulqinaku i ri i cili po shërohet nga paraliza cerebrale, do të udhëtojë me 8 Prill prapë në klinikë në Stamboll, mëson...

PD: Do të përkrahim Gjukanoviqin për president

Partia Demokratike (PD) njoftoi se do të përkrahë kandidatin e Partisë Demokratike të Socialistëve (PDS) Millo Gjukanoviqin për president të Malit të Zi. “Gjukanoviqi është...

Pse nuk po përfundon ndërtimi i autostradës Preshevë – Bujanoc?

Ndërtimi i rrugës nga lokacioni Shtëpia serbe deri tek fshati Levosojë, komuna e Bujanocit ka filluar që të ndërtohet nga viti 2015 në bazë...

Dialogu Kosovë-Serbi: Të dëgjohet zëri qytetar në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë

Konkluzioni i përgjithshëm i tryezës së rrumbullakët “Dialogu mbi Kosovën dhe jugun e Serbisë” që u mbajt në Bujanoc, është se dialogu është rruga...

Presheva në vitin 2005 kishte 8 mijë nxënës, tani përgjysmohet numri (Video)

Mehmet Dalipi është profesor i Bilogjisë në Shkollën Mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc, thotë se numri i nxënësve shqiptarë nga viti në vit po...

Shqipëria ndër vendet më të lira në botë, Zvicra ndër më të shtrenjtët

Sipas një harte të re, e cila është përpiluar duke marrë në konsideratë të dhënat e kostove të jetesës në të gjithë botën, tregon...

Jeremiq: Vuçiq ia ka ofruar Thaçit Luginën e Preshevës në këmbim për veriun e...

Kryetari i Partisë Popullore dhe ish ministër i Jashtëm i Serbisë Vuk Jeremiq ka deklaruar sot se presidenti serb Aleksandar Vuçiq presidentit të Kosovës...