Shqiptarët e Turqisë kthejnë plisin në veshjen e tyre (Foto)

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të vizitës në Republikën e Turqisë, ka realizuar takime në Qendrën e Kulturës Shqiptare...

PD: “Zgjohu Ulqin” – lista që synon fitore

Partia Demokratike ka deklaruar se është e kënaqur që me partnerët e saj tradicionalë, Lëvizjen Qytetare “Perspektiva” dhe Lidhjen Demokratike në Mal të Zi,...

Drejtori i TV-Spektrit aksidentohet në Gjilan – trajtohet si i huaj, e jo si...

Në rrjetin social facebook, Drejtori Xhelal Behluli e ka treguar rastin duke thënë se:  ‘’Sot ora 13:00 në lagjen e Zabelit në Gjilan, në një...

Në Horgosh kapet shqiptari me ora dore me vlerë mbi 55.000 euro /foto/

Doganierët në vendkalimin kufitar Horgosh kanë ndaluar tentim kontrabandimin e tri orave me vlerë të madhe të markave të njohura, vlera e së cilave...

Në ditëlindjen e Shoqatës “Çamëria” do të ngrihemi më të fortë se kurrë

Nga Shpëtim Idrizi Ka kaluar mbi një çerek shekulli që kur u themelua e dyta organizatë pluraliste (fill pas Partisë Demoktratike). Ajo ishte Shoqëria Politike Atdhetare “Çamëria”. Sot,...

Fisi i Kuçit u shprish në tri kombe e në tri fe

Gani Mehmetaj/ Kelmendasit, spartanët e shqiptarisë nga terrori turk u bën myslimanë, nga presioni boshnjakë e serbë nisën të shkombëtarizohen. Sot janë objekt i tregtisë...

Saakashvili: “Njeriu pa shtet!”

Beqir Sina Mikheil Saakashvili, ish-presidenti i Gjeorgjisë, i ashtuquajturi si “njeriu i amerikanëve”, avokati që u diplomua në SHBA, dhe u gjoja u “dërgua” nga...

Hoyt Yee dha dorëheqje nga Departamenti i Shtetit, vjen ambasador në Ballkan

Brian Hoyt Yee ka dhënë dorëheqje nga pozita e ndihmësit të zëvendësit të sekretarit amerikan të Shtetit për Evropë dhe Euro-Azi. Kështu kanë bërë të...

Ja cila parti mund të jetë befasia e zgjedhjeve lokale të Ulqinit!?

Edhe pse e formuar së voni pas ndarjes nga SDP e Ranko Krivokapiqit, Socialedemokratet e Mali të Zi të kryesuar nga Ivan Brajoviq i...

Preshevë, ja nga sa këshilltarë fituan partitë politike, kryeson APN

Më shumë se dy javë kanë kaluar që nga zgjedhjet e parakohëshme lokale në Komunën e Preshevës Në mungesë të rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve...