Shkarkohet shefi i ushtrisë sllovene, brigada elitare dështoi në testin e NATO-s

Kryeministri slloven, Miro Cerar njoftoi sot shkarkimin e shefit të Shtabit të Përgjithshëm të ushtrive pas dështimit të forcave të tij në testin e...

Shqiptarët në Ulqin duan që qeverinë lokale ta formojnë partitë shqiptare, ja anketa/TABELA

Për 24 orë lexuesit e faqes Ulqini Online kanë pasur mundësi të marrin pjesë dhe të përgjigjen në pyetjen: ”Cili koalicion do të duhej...

Partia e Gjukanoviqit: Ne fituam në Ulqin, sa më parë të formojmë qeverisjen e...

“Duke u nisur nga fakti që Partia Demokratike e Socialistëve është fituese e zgjedhjeve në Ulqin, Kryesia i dha përkrahjen Këshillit Komunal të PDS-së...

Ylber Saqipi nga Rahovica një mision më tepër se human (Video)

Ylber Saqipi per disa vite me rradhe u mundua ti sfidoje veshtiresit qe ja sjolli jeta. Pas vdekjes se djalit (Kadri Saqipi) erdhi ne...

Salihu: Prioriteti ynë është zhvillimi ekonomik dhe përmirësimi i gjendjes sociale në komunën e...

Kryetari i kuvendit komunal të komunës së Preshevës, Sami Salihu thotë se është optimist në zhvillimin ekonomik dhe rritjen e investimeve. Ai për agjencinë beta...

Dëshmia e rrallë/Libri i autorit serb në vitin 1877: Si i dëbuam dhe vramë...

Shkrimtari dhe përkthyesi nga Suedia, anëtar i Kreyesisë së Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë “Papa Klementi XI Albani”, Suedi dhe nënkryetar i saj,...

Arifi në darkë pune me ambasadorin e Gjermanisë Dittmann

Vetëm pak ditë pas zgjedhjes së tij në postin e kryetarit të Komunës, Shqiprim Arifi është takuar në një darkë pune me ambasadorin e...

22-vjeçarja nga Shkodra bëhet nuse e serbit 44 vjeçar, shitet për 2000 euro?!

Në fshatrat serbë mungojnë vajzat e reja, kështu që burrat serbë vendosin të marrin për nuse vajza shqiptare. Mblesëritë e shqiptarëve me serbët kanë ngjallur...

Ky është sulmuesi i ambasadës amerikane në Pogoricë, i dekoruar dikur nga Millosheviçi

Personi që shihni në fotografi është autori i dyshuar i sulmit me granatë në ambasadën amerikane në Mal të Zi. 43-vjeçari Dalibor Jaukovic, hodhi një...

Sulmohet ambasada amerikane në Podgoricë

Një person i panjohur hodhi një pajisje shpërthyese në ndërtesën e ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Podgoricë, konfirmoi Qeveria e Malit të Zi. Sulmi...