Turqi, 12 persona dënohen me burgim të përjetshëm

Në total, 26 ish-ushtarë, duke përfshirë gjeneralët u dënuan me burgime të rënda dhe të përjetshme për përfshirjen e tyre në grushtin e shtetit...

Këshilli Kombëtar Shqiptar: Qeveria pa vullnet që shqiptarët t’i njohë si qytetarë të barabartë

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Shukri Ymeri së bashku me bashkëpunëtorin profesional në kuadër të këtij institucioni, Ragmi Mustafa kanë marrë pjesë në tryezën...

Tensionet greko – turke, reagon Tsipras: Greqia do të mbrojë vendin e vet

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka dërguar një mesazh karshi Turqisë, pas tensioneve në një ishull në Egje, ku Turqia dërgoi trupa, pas vendosjes së...

Komunistët grekë protesta kundër SHBA, tentojnë rrëzimin e shtatores së ish-presidentit amerikan

Në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, ka ndodhur përplasje mes policisë dhe një grupi demonstruesish që po protestonin kundër operacionit të Shteteve të Bashkuara të...

Droni në ndeshjen Serbi – Shqipëri ja skenar i kujt ishte, flet eksperti i...

Droni i cili fluturoi mbi Beograd në ndeshjen Serbi – Shqipëri, sipas ekspertit të sigurisë, Agim Musliu, nuk u lëshua nga shqiptarët. Madje, sipas...

Befason Gazetari turk! Shpalos flamurin shqipëtar në studio-Jemi vëllezër .. !

Një gazetar turk ka bërë një gjest të admirueshëm për shqiptarët gjatë një emisioni sportiv. Ahmet Çakar, një nga analistët më të njohur të futbollit...

Vuçiq më në fund e pranon: Zgjidhja për Kosovën nuk do të jetë pa...

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq tha sot se nuk është i sigurt se në fund të prillit do të përfundojë zgjidhjen e tij për Kosovën,...

Rreth 3000 ulqinakë dolën më pak në zgjedhjet presidenciale se sa në ata lokale

Në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi të mbajtur kësaj të diele ka ra në sy numri më i vogël i daljes seë qytetarëve...

Votat shqiptare përcaktuese në fitoren e Gjukanoviqit

Kandidati i Partia Demokratike Socialiste (DPS) Millo Gjukanoviq ka fituar në zgjedhjet e djeshme presidenciale në Mal të Zi. Mbështetësit e Gjukanoviqit ishin mbledhur për...

Sulmon babain, arrestohet 29 vjecari nga Bujanoci

Policia e Bujanocit ka arrestuar S.H (29) nga komuna e Bujanocit për shkak të dyshimit se ka kryer vepër penale, dhunë në familje, njofton...