Me Lëvizjen në qeveri, faktorizimi i shqiptarëve në Luginën e Preshevës është i pashmangshëm!

Intervistë ekskluzive me Rexhep Selimin, ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare te Kosovës, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje dhe deputet në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Presheva.com: Sa...

Kujdes kur udhëtoni nëpër Serbi, për rrypin e sigurisë 85 euro gjobë

Të dhënat më të reja të Komisionit Evropian për standard jetësor në BE, paralajmërojnë se 26,5 për qind e shtetasve kroatë të moshës mbi...

Arifi: Shaip Kamberi diskriminon kuadro shqiptare në Bujanoc, punësohen mjek nga Leskoci /Video

Ish-kryetari i Komunës së Bujanocit dhe Kryetari i PD-së, Nagip Arifi në një konferencë për shtyp të mbajtur në selinë e partisë në Bujanoc...

Fillon Davis Cup 2018, dy ulqinakët me reprezentacione të ndryshme njëri kundër tjetrit

Mbrëmë kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu, në cilësinë e kryetarit të klubit te tenisit Bellevue bëri hapjen solemne të turneut prestigjoz në...

Kroaci: Më shumë se një e katërta e pensionistëve rrezikohen nga varfëria

Të dhënat më të reja të Komisionit Evropian për standard jetësor në BE, paralajmërojnë se 26,5 për qind e shtetasve kroatë të moshës mbi...

Vuçiq në një ‘ofensivë’ diplomatike për të zgjidhur problemin me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, gjatë ditëve të ardhshme do të zhvillojë bisedime me zyrtarë të huaj mbi problemin me Kosovën. Sipas “Blicit” serb, Vuçiq...

Partitë opozitare serbe nuk i pengon pjesëmarrja e Kosovës si shtet në Samitin e...

Shumica e partive opozitare në Serbi, mendojnë që presidenti i Serbisë, ose kryeministri, duhet të marrin pjesë në samitin e BE-së për Ballkanin Perëndimor...

4 të vrarë në universitetin turk, autori pjesë e personelit/LIVE

Katër persona janë vrarë nga një asistent kërkimi në një universitet në provincën Eskisehir në Turqi. Sipas mediave turke, vrasësi ka qëlluar dekanin, sekretarin e...

Vetëm në Luginë të Preshevës, fëmijës i mohohet vendlindja që në barkun e nënës

Fatmir Z. Arifi Në të gjithë kontinentin evropian, vetëm në Luginë të Preshevës, fëmijës i mohohet vendlindja që në barkun e nënës. Andaj, të lindësh...

Kompania e mirënjohur preshevare sjell në Preshevë investim gjigand me kompleks fabrikash

Kompania Saba Bellça nga Presheva sjell investimin gjigand në Preshevë “Wes Lime”. Kompleksi për prodhime të ndryshme do të jetë njëri ndër më të mëdhenjtë...