Media italiane: Tani është koha e luftës së përgjakshme mes grupeve mafioze në Ballkan

Portali italian i lajmeve “Occhi della guerra” i ka kushtuar një artikull të zgjeruar trafikut të lëndëve narkotike dhe klaneve mafioze që e dominojnë...

A keni dëgjuar për fshatin shqiptar “Maqedonce” ? (FOTO)

Në 140 vjetorin e dëbimit të shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit, kujtojmë rezistencën, sakrificën dhe vuajtjet e popullatës shqiptare të 720 fshatrave të boshatisura. Ndër...

Patriku serb: Zgjidhja për kishën ortodokse të Maqedonisë është vetëm përmes kishës ortodokse serbe

Kërkesa e kishës maqedonase që ajo bullgare të jetë kishë amë, nuk ka asnjë bazë kanonike dhe historike dhe është dëshmi për mospjekuri”, deklaroi...

Video nga termeti i frikshëm në Plavë, ndihet edhe në Ulqin

Dje në orën 1145 një tërmet i fuqishëm goditi Malin e Zi si dhe vendet rreth epiqendrës. Tërmeti 5.2 shkallë të Rihterit goditi dje Malin...

Zgjedhjet e parakohëshme në Preshevë: Javën e ardhshme pritet vendimi i gjykatës administrative në...

Rezultatet definitive të zgjedhjeve të parakohëshme lokale në Komunën e Preshevës edhe pas dhjetë ditëve nuk janë konfirmuar. Vendimi i Komisionit komunal zgjedhorë për...

Ndërron jetë Arton Jashari nga Tërnoci në Gjermani

Ndërron jetë Arton Jashari nga Tërnoci në Gjermani. Pas një sëmundje ka ndërruar jetë Arton Jashari 1975 nga Tërnoci i Bujanocit në Gjermani kanë...

Nxehet atmosfera për emrin në Greqi, partnerët qeveritar nuk merren vesh

Pas më shumë se dy orë të kaluara në pallatin kryeministror në Athinë, në mini takimin ministror, që sipas mediave greke, në mënyrë të...

Tri kufoma në Austri: Serbi vret bashkëshorten, vajzën 10-vjeçare dhe vetveten

Një tragjedi e rëndë që ndodhi të mërkurën në Vjenë-Leopoldstadt, ka tronditur austriakët: Kalimtarët kanë hasur në një kufomë të shtrirë në trotuar në...

Luftë mes mafiozëve, vritet koka e klanit “Kavaja” (VIDEO)

Është vrarë një nga krerët e mafias ballkanike i cili ka qenë blerësi i kokainës së disa grupeve shqiptare. Siç bëjnë të ditur mediat malazeze...

Si është jetuar në Podgoricë në vitin 1883 (foto)

Portali cdm ditën e merkurë ka publikuar një shkrim të titulluar ”Si është jetuar në Podgoricë në vitin 1883” nga ku kemi shkëputur një...