Autostrada Konçul-Gjilan-Prishtin do të filloj në mars të këtij viti

Zëvendësministri i Infrastrukturës në Republikën e Kosovës, Rexhep Kadriu ka bërë të ditur se në muajin mars do të fillojë ndërtimi i autostradës për...

Përfaqësuesit e rinjë të Erdoganit shpalosën ide në Preshevë

Një delegacion i lartë i forumit rinorë të Partisë për drejtësi dhe zhvillim e kryetarit aktual të Republikës së Turqisë Rexhep Tajip Erdoan ka...

Dosja “Novartis”, skandali u hetua dhe zbulua nga FBI amerikane

Skandali me rryshfetet me kompaninë faramaceutike "Novartis" dhe rimbursimin e barnave ku përfshihen 2 ish-kryeministra dhe 8 ish-ministra të Greqisë është një dosje që...

Tirana dhe Prishtina kanë ”frikë” të kërkojnë bashkim të subjekteve shqiptare në Ulqin!?

E vetmja gjë e mirë pas zgjedhjeve lokale të 4 shkurtit në Ulqin ishte vota e qytetarëve të Ulqinit të cilët edhe përkundër mangësive...

Vrasësit e dyshuar të ish-presidentit serb do të rigjykohen, Legia koka kryesore

Një gjykatë në Beograd do të shqyrtojë mundësinë e rigjykimit të burrave të dënuar për vrasjen e presidentit serb të viteve 1980 Ivan Stamboliç...

Rumani, ish-ministri i Financave dënohet me 8 vjet burg

Një ish-ministër social-demokrat i Financave dhe kryekëshilltar i qeverisë së Rumanisë Darius Valcov është dënuar me tetë vjet burg në instancën e parë gjyqësore...

Skandali farmaceutik në Greqi, të dyshuar ish-kryeministra e ish-ministra

Detaje të reja dalin në dritë për skandalin e kompanisë farmaceutike Novartis në Greqi ku janë të përfshirë dy ish-kryeministra dhe 8 ish-ministra. Akuzat rëndojnë...

Bujanoci projekte me Likovën

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi ka pritur në kabinetin e tij një delegacion nga komuna e Likovës së Maqedonisë në krye me...

Skandal/Shqiptarët fituan Ulqinin, por përçahen, larg marrëveshjes, Gjukanoviq pritet të marrë komunën

Një marrëveshje në mes subjekteve shqiptare në Ulqin për bashkëqeverisje për momentin, sipas njohësve të rrethanave politike, duket shumë larg ndoshta edhe e pamndur...

Sipas Ragmi Mustafës, “SOLID”-i akoma nuk është hapur (Video)

Pas kooalicionit politik të mbrëmshëm që u arritë në mes APN-së dhe LR-PDSH-së Partia Demokratike Shqiptare del me konferenc për media. Kryetari i Pdsh-së z.Ragmi...