Luftë mes mafiozëve, vritet koka e klanit “Kavaja” (VIDEO)

Është vrarë një nga krerët e mafias ballkanike i cili ka qenë blerësi i kokainës së disa grupeve shqiptare. Siç bëjnë të ditur mediat malazeze...

Si është jetuar në Podgoricë në vitin 1883 (foto)

Portali cdm ditën e merkurë ka publikuar një shkrim të titulluar ”Si është jetuar në Podgoricë në vitin 1883” nga ku kemi shkëputur një...

Rivotimi për zgjedhjet lokale në Preshevë akoma i pasigurt?

Zgjedhjet lokale në komuën e Preshevës mundë të përsëriten më 14 Janarhejtor mirëpo ato akoma nuk janë zyrtarizuar për shkak të disa ankesave. Kryetari i...

Serbia e nis vitin e ri me kërcënim ndaj fqinjëve

Serbia pretendon se është aq e fuqishme sa që pakkush mund të mendojë ta sulmojë. Me kësi kërcënimi për fqinjët e ka nisur vitin...

Vjen “goditja” e parë për OKB-në nga SHBA, Shqipëria rrezikon të humbë ndihmën amerikane

Nga Beqir SINA/INA "Shtetet e Bashkuara do të "marrin parasysh" vendet që "e kanë respektuar" Amerikën në votën OKB "Shqipëria rrezikon të humbë 27,479,989 dollarë Ka...

Sheshel alarmon: BE-ja do na i rrëmbejë edhe Vojvodinën e Rashkën

Lideri i Partisë Radikale serbe Vojislav Sheshel thotë se Serbia duhet t’i thotë përfundimisht jo Perëndimit, pasi sipas, tij, ajo duhet të integrohet në...

Kroacia ka nevojë për 12 mijë punëtorë

Muaji tetor për sektorin e ndërtimit në Kroaci ishte një nga më të mirat në vitet e fundit. Krahasuar me një muaj më parë...

Deputeti Grek sulmon ministrin e Arsimit të Greqisë “Ti nuk je grek, je shqiptar”...

Deputeti Manolis Glezos dhe heroi grek i Luftës së II Botërore, kishte mbajtur në Parlamentin grek një nga fjalimet më të fuqishme që për...

45 lindje fëmijësh në Preshevë në 2017 (Video)

Qendra e maternitetit në Preshevë ka dy vjet e gjysmë që është hapur. Një kohë të gjatë spitali i këtij vendi nuk ka pasur...

Në Vrajë lindjet e para jan një foshnje Shqiptare dhe një Serbe

Në 10 orët e para të vitit 2018, në Spitalin Rajonal të Lindjes në Vrajë ku gravitojnë gjithësejt 7 komuna të rrethit Pçinjës prej...