Ja çka do ndodhte sikur në Ulqin të votonte diaspora jonë!?

”Sikur 5% e mergimtareve tane te vinin per te votuar do te siguronin menjehershem 2 mandate, kurse nga impakti i tyre social dhe familjar...

Zyrtare: Erdogan, Vuçiq dhe Rama s’bashku në vizitë zyrtare Preshevës!

Pas qëndrimit dy ditorë të kryetarit të Serbisë Aleksandar Vuçiq në Turqi ku nikoqir kishte kryetarin e Turqisë Taip Erdogan, nga kabineti i kryetarit...

Kush do të zëvendësoj Jonuz Musliun?

Se kush do të zëvendësoj tani të ndjerin Jonuz Musliun me postin e Kryetarit të Kuvendit të Bujanocit, Kryetarin e subjektit politik që e...

Shqiptarët në Bujanoc, Preshevë dhe Medvgejë të varfër dhe të nëpërkëmbur

Sipërmarrësi Muharrem Salihu, themelues i Forumit Shqiptar për Zhvillimin Ekonomik në Serbi kërkon rishikimin e projektit të rrugës që lidh Serbinë, Kosovën dhe Shqipërinë...

VIDEO/Mësojnë të luftojnë, fëmijët serbë bëjnë stërviten në Rusi

Në internet është shpërndarë një video në të cilën shihen fëmijë për të cilët besohen të jenë nga Serbia, duke kaluar në trajnime intensive,...

Plani grek, gati marrëveshja me katër pika për Maqedoninë

Propozimet për emrin, irredentizmin, marrëdhëniet rajonale dhe ndërkombëtare të Maqedonisë dhe masa për agjendë pozitive – këto janë katër pikat e draft marrëveshjes që...

Arifi: Unë do të formojë Qeverinë lokale, PDSH dhe PVD shkojnë në opozitë (VIDEO)

Pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve lokale është paraqitur Shqiprim Arifi kryetar i APN-së në Televizionin Aldi. Arifi ka sqaruar opinionin për shumë gjëra pse...

Shqiptarët e Malit të Zi edhe në këto zgjedhje të ndarë (VIDEO)

Më 4 shkurt, në Komunën e Ulqinit në Malin e Zi mbahen zgjedhjet lokale, ku garojnë 8 parti dhe 2 koalicione. Partitë politike shqiptare në...

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale në Preshevë, dy subjekte politike jashtë kuvendit

Pas publikimit të rezultateve të njësisë numër 5 në Preshevë, gjithçka është te qartë sa i përket rezultateve përfundimtare nga këto zgjedhje komunale që...

Panik në Egje, ushtarët turq blindojnë ministrin grek në mes të detit

Tentativa e ministrit grek të Mbrojtjes, Panos Kamenos për të hyrë në rajonin e Kardak të Detit Egje me një anije luftarake dhe për...