Në Mal të Zi fillojnë punën një pjesë e bizneseve, por me masa mbrojtëse

Prej sot në Mal të Zi kanë hyrë në fuqi masat e reja të zbutura për pengimin e përhapjes së koronavirusit të ri. Qytetarët në...

Mali i Zi që 26 ditë pa raste të reja me koronavirus

Për të 26-n ditë rresht, në Mal të Zi nuk është regjistruar asnjë rast i ri me koronavirus.Kjo është bërë e ditur të shtunën...

Vritet një tjetër shqiptar në burgun grek, ja kush është? (FOTO)

Një tjetër i ri shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në burgun e Trikallas në Greqi. sipas burimeve nga mediat helene ai është Ergest Alija,...

BE ende pa vendim për rihapjen e kufijve. Ja cfarë parashihet për Ballkanin

Vendet e Bashkimit Evropian nuk arritën të vendosin të premten për një liste të vendeve të sigurta, banorët e të cilëve mund të udhëtojnë...

Haradinaj dhe Bërnabiq takohen sot në Vjenë

Ramush Haradinaj do të marrë pjesë sot në një mëngjes pune në Vjenë me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të...

COVID-19: Në Mal të Zi 344 taste të reja, tre vdekje

Tre persona vdiqën në Malin e Zi të regjistruar si të infektuat me koronavirus në 24 orët e fundit. Një total prej 344 rastesh të...

OVL-UÇPMB-së shënoi 20 vjetorin e rënies së dëshmorit Ibrahim Fejzullahu (Video)

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇPMB-së ka shenuar 20 vjetorin e rënies së dëshmorit Ibrahim Fejzullahu dhe 18 vjetorin e  rënies së "Dëshmorëve të Kombit"...

Aeroporti i ri i Stambollit ka pranuar 5.2 milionë udhëtarë në maj

Mega aeroporti i ri i Stambollit ka pranuar 5.2 milionë udhëtarë gjatë muajit maj, që është një rritje me 10.5 për qind krahasuar me...

Penda e Rahovicës bukuri e rrallë e natyrës

Asnjëherë sikur ditën e sotme nuk më duk më impozante pamja mbi pendën e Rahovicës. Ditë e bukur me diell dhe vapë e madhe...

Rreth 3000 ulqinakë dolën më pak në zgjedhjet presidenciale se sa në ata lokale

Në zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi të mbajtur kësaj të diele ka ra në sy numri më i vogël i daljes seë qytetarëve...