Ja cila parti mund të jetë befasia e zgjedhjeve lokale të Ulqinit!?

Edhe pse e formuar së voni pas ndarjes nga SDP e Ranko Krivokapiqit, Socialedemokratet e Mali të Zi të kryesuar nga Ivan Brajoviq i...

Preshevë, ja nga sa këshilltarë fituan partitë politike, kryeson APN

Më shumë se dy javë kanë kaluar që nga zgjedhjet e parakohëshme lokale në Komunën e Preshevës Në mungesë të rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve...

Më se 300 fëmijë bullgarë hapën Presidencën Bullgare

Vetëm disa ditë para startit zyrtar të Presidencës Bullgare të Këshillit të BE-së, Pallati Kombëtar i Kulturës në Sofje u bë mikpritës i një...

Bombë në hekurudhën Beograd – Tivar, ndalohet komunikacioni

Për shkak të një granate dore të vendosur në hekurudhën Beograd-Tivar pranë Prijepoljes, komunikacioni në këtë pjesë të linjës hekurudhore u ndalua këtë pasdite,...

Diplomati “buldozer” amerikan Yee – ambasador i SHBA-ve në Sarajevë dhe jo në Shkup

Diplomati amerikan, Hojt Brajan Ji do të emërohet ambasador i ri i SHBA-së në BeH dhe jo në Maqedoni, siç është paralajmëruar paraprakisht prej...

Daçiq vazhdon të jetojë në ëndrrën se Kosova nuk është e pavarur

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq po vazhdon të ëndërrojë se Kosova nuk është shtet i pavarur. Duke folur për dhjetvjetorin e pavarësisë së Kosovës,...

Media italiane: Tani është koha e luftës së përgjakshme mes grupeve mafioze në Ballkan

Portali italian i lajmeve “Occhi della guerra” i ka kushtuar një artikull të zgjeruar trafikut të lëndëve narkotike dhe klaneve mafioze që e dominojnë...

A keni dëgjuar për fshatin shqiptar “Maqedonce” ? (FOTO)

Në 140 vjetorin e dëbimit të shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit, kujtojmë rezistencën, sakrificën dhe vuajtjet e popullatës shqiptare të 720 fshatrave të boshatisura. Ndër...

Patriku serb: Zgjidhja për kishën ortodokse të Maqedonisë është vetëm përmes kishës ortodokse serbe

Kërkesa e kishës maqedonase që ajo bullgare të jetë kishë amë, nuk ka asnjë bazë kanonike dhe historike dhe është dëshmi për mospjekuri”, deklaroi...

Video nga termeti i frikshëm në Plavë, ndihet edhe në Ulqin

Dje në orën 1145 një tërmet i fuqishëm goditi Malin e Zi si dhe vendet rreth epiqendrës. Tërmeti 5.2 shkallë të Rihterit goditi dje Malin...