Si të ulni efektet anësore të antibiotikëve, përmes kosit dhe turshive

Që nga shtëpia, ju mund të realizoni disa metoda natyrale për të ulur efektet anësore të antobiotikëve. Kur vuani nga dhimbja e stomakut, infeksioni i...

Përse marrja e aspirinës çdo ditë mund t’ua shkaktojë vdekjen

Njerëzit e shëndetshëm që marrin një aspirinë çdo ditë, për të parandaluar sulmet në zemër, mund të bëjnë më shumë dëm sesa dobi. Aspirina –...

Shkencëtarët, e frikshme: 90% e faturave, mund të shkaktojnë kancer

Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezultuar se 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale apo restorante përmbajnë kimikate që shkaktojnë...

Studimi: Ajri i ndotur i bën njerëzit më budallenj

kspozimi ndaj ndotjes toksike të ajrit në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon inteligjencën, sipas hulumtimeve të reja. Studimi me bazë në Kinë, i titulluar “Ndikimi i...

Injeksioni që ofron shpresë për meshkujt që vuajnë nga prostata

Injektimi i alkoolit drejtpërdrejt në gjëndrën e prostatës mund ta zvogëlojë atë dhe të shmangë nevojën që burrat të urinojnë gjatë natës, ka pohuar...

Sajti i NIVEA-s: Këto janë 6 shkaqet e djersitjes së duarve

Gjithkush djers kur ka temperatura të ngrohta jashtë, por njerëzit që kanë hiperhidrozë përjetojnë djersitje të tepruar deri në atë pikë që duart e...

Shenjat paralajmëruese të atakut, trajtimi që duhet të bëni menjëherë

Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vdekjeve në botë. Ataku në zemër është një nga sëmundjet më të përhapura të zemrës në vendin tonë. Sëmundjet kardiovaskulare...

Kujdes – ky artikull i shkakton sëmundjet më të këqija: Menjëherë largojeni nga menyja

Sipas Qendrës Amerikane të Kontrollit dhe Preventivës së Sëmundjeve, ekspozimi ndaj bisfenolit-A është shumë i përhapur në gjithë botën. Për t’u kujdesur më mirë për...

8 gjërat që ndodhin me trupin tuaj nëse ecni çdo ditë

Qëndrimi në formë mund të jetë i vështirë, por është diçka që të gjithë duhet të bëjnë për të siguruar shëndetin e tyre. Megjithatë, nuk...

Po e shkatërrojmë fytyrën me duart tona, ekspertët japin alarmin për kremërat

Dr. Sobia Ali, me seli në Edinburg, thotë se ne duhet të heqim dorë nga idratusit për të mirën tonë. Gratë po bëhen të varura...