Injeksioni që ofron shpresë për meshkujt që vuajnë nga prostata

Injektimi i alkoolit drejtpërdrejt në gjëndrën e prostatës mund ta zvogëlojë atë dhe të shmangë nevojën që burrat të urinojnë gjatë natës, ka pohuar...

Sajti i NIVEA-s: Këto janë 6 shkaqet e djersitjes së duarve

Gjithkush djers kur ka temperatura të ngrohta jashtë, por njerëzit që kanë hiperhidrozë përjetojnë djersitje të tepruar deri në atë pikë që duart e...

Shenjat paralajmëruese të atakut, trajtimi që duhet të bëni menjëherë

Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vdekjeve në botë. Ataku në zemër është një nga sëmundjet më të përhapura të zemrës në vendin tonë. Sëmundjet kardiovaskulare...

Kujdes – ky artikull i shkakton sëmundjet më të këqija: Menjëherë largojeni nga menyja

Sipas Qendrës Amerikane të Kontrollit dhe Preventivës së Sëmundjeve, ekspozimi ndaj bisfenolit-A është shumë i përhapur në gjithë botën. Për t’u kujdesur më mirë për...

8 gjërat që ndodhin me trupin tuaj nëse ecni çdo ditë

Qëndrimi në formë mund të jetë i vështirë, por është diçka që të gjithë duhet të bëjnë për të siguruar shëndetin e tyre. Megjithatë, nuk...

Po e shkatërrojmë fytyrën me duart tona, ekspertët japin alarmin për kremërat

Dr. Sobia Ali, me seli në Edinburg, thotë se ne duhet të heqim dorë nga idratusit për të mirën tonë. Gratë po bëhen të varura...

Këto janë përfitimet shëndetësore të çajit kamomil

Çaji i kamomilit ka qenë shumë i përdorur qysh në kohët e lashta në Perandorinë Romake, gjatë sundimit të Egjiptit e në Greqinë antike. Për...

Kjo është mënyra më e mirë për të pastruar mushkëritë

Mushkëritë janë organet më të rëndësishme në trup. Në rastet kur hunda është e bllokuar, mushkëritë nuk arrijnë të marrin oksigjenin e duhur. Mukusi prodhohet nga...

Keni dëgjuar për spirulinën? Këto janë vetitë e algës së mrekullisë

Regjimi ushqimor së fundmi është kthyer në një trend i cili është përhapur më tepër nga rrjetet sociale. Ekzistojnë grupe të posaçme në të...

Këto janë arsyet pse shfaqen venat në lëkurë

Venat e dukshme ndonjëherë mund të na tregojnë për disa probleme shëndetësore. Venat paraqesin një sistem të zgjuar të valvulave me një kalim që...