Pse njerëzit me grup gjaku 0 janë të veçantë

Shëndetësia njeh katër grupe gjaku dhe çdo njeri, përmes një analize të thjeshtë të gjakut, mund të kuptojë se çfarë personaliteti ka. Grupet kryesore të...

Kimia e ‘Van Gogh’ që do ndihmojë në kurimin e kancerit

Imazhi i AND-së i kapur nga shkencëtarët për të krijuar barna të kancerit ka bërë që të gjithë ti krahasojnë me projektet e piktorit...

Publikohet studimi i frikshëm, këto janë 12 ushqimet me më shumë pesticide gjatë 2017-ës

Çdo vit, Environmental Working Group nxjerr një listë të quajtur “Dirty Dozen”, ku pasqyrohen 12 frutat dhe perimet që përmbajnë më shumë pesticide. Këtë...

Si ndikon gripi në inteligjencën tuaj?

Një ekip i shkencëtarëve ka studiuar të gjitha teoritë ekzistuese për atë se çka ndikon në nivelin e IQ-së (koeficientit të Inteligjencës), duke përfshirë...

« Alarmante » Çdo i treti banor i Maqedonisë ka alergji

Trendi me alergjitë po merr hov më të madh, kështu që në vitin 2018, pothuajse çdo i treti, i katërti banor i Maqedonisë do...

Nëse në dorën e djathtë keni 11 lytha, jeni të rrezikuar nga kanceri!

Te femrat me më shumë se shtatë lytha në dorën e djathtë ka ekzistuar nëntë herë më shumë probabiliteti që në tërë trupin të...

Luftoni diabetin me vezë të ziera dhe uthull

Një vezë e zier e kombinuar me pak uthull ka përfitime të mëdha shëndetësore. Ky kombinim lufton nivelet e larta të sheqerit në gjak. Diabeti, një...

Veprimet që prindërit duhet ti shmangin kur fëmijët kanë temperaturë

Temperatura nuk është sëmundje, por kundërpërgjigjie e organizmit që tregon se dicka nuk shkon mirë, pra një shënjë me rëndësi që nuk duhet nënvlerësuar...

Preshi, një burim i plotë mineralesh dhe vitaminash – kundër kancerit dhe pro zemrës

Megjithëse nuk është në opsionet e ushqimeve të preferuara te shumica, preshi duhet të ketë një vend të rëndësishëm në kuzhinën dhe në dietën...

Çaji i lulëkuqes shëron kollën

Çaji i lulëkuqes përveç shërimit të kollës ndihmon edhe në përmirësimin e fytit Një bimë mjaft frytdhënëse në luftën kundër kollës së shkaktuar nga mushkëritë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!