Çaji i lulëkuqes shëron kollën

Çaji i lulëkuqes përveç shërimit të kollës ndihmon edhe në përmirësimin e fytit Një bimë mjaft frytdhënëse në luftën kundër kollës së shkaktuar nga mushkëritë...

Çfarë është sëmundja e ‘syrit të thatë’ dhe cilat janë mënyrat trajtimit të saj

Shumë nga ju mund të vuani nga djegiet, dhimbje sysh, vizion të paqartë apo sy të rënduar për shkak të sindromës së syrit të...

Si të shpëtojmë nga dhimbja e fytit

Dhimbja e fytit mund të jetë një simptomë që shoqëron sëmundje të ndryshme, duke filluar nga infeksionet e deri tek problemet e frymëmarrjes. Zakonisht është e mundur...

Pesë mënyra në të cilat aloe vera është e magjishme për lëkurën tuaj

Është e shkëlqyeshme për kurën e lëkurës dhe të sëmundjeve të ndryshme, prandaj përfundimisht do të duhej të vendosni për përdorimin e aloe verës… Para...

Si ta dalloni tensionin e lartë të gjakut pa e matur fare

Shtypja e lartë e gjakut në rastet më të shpeshta është nxitës për ndalimin e zemrës apo sulmin në zemër, e pacientët kryesisht i...

Mos merrni më ilaçe: Konsumoni çdo ditë këtë ushqim dhe i thoni lamtumirë këtyre...

Natyra gjithmonë na ka ofruar përbërësit e nevojshëm për të na mbajtur të shëndetshëm dhe të fortë. Tani, ndërhyrja njerëzore dhe roli i shkencës në...

Shtatë arsye për shëtitje në mot të ftohtë

Shpesh dëgjojmë se i ftohti është i mirë për shëndetin tonë. Shëtitja gjatë ditëve të ftohta sjell një sërë përfitimesh për shëndetin tonë. Në vjeshtë dhe...

E padëgjuar! Ky lloj gripi shërohet vetëm me seks

Një lloj gripi i quajtur Aussies mund të shërohet vetëm duke pasur marrëdhënie seksuale. Kështu, thonë disa ekspertë të Univiersitetit ‘Wilkes’ në Pensilvani, të...

Vitamina C aleate për një lëkurë rinore

Vitamina C është një element magjik për lëkurën dhe imunitetin. Ajo gjendet tek frutat dhe konsumimi i saj çdo ditë ndihmon në krijimin e...

Ekspertët kanë zbuluar: A është vërtet ushqimi i konservuar i shëndetshëm!

Ushqimi i konservuar është shumë praktik, mirëpo sa vërtet është i shëndetshëm dhe a është i sigurt të konsumohet? Kjo është pyetja të cilën ia...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!