Genc Prelvukaj i drejtohet politikanëve: Këta zvarranikë zhduken, Shqipëria mbetet përgjithmonë

Genc Prelvukaj sërish ka dalë me fjalë fyese drejtuar politikanëve shqiptar. Genc Prelvukaj njihet si një kritikues me mënyrën se si politikanët të Shqipërisë dhe...

Mban premtimin dhe niset për Shqipëri, ja çfarë bën Bebe Rexha!

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha është nisur drejt Shqipëri së bashku me të atin. Ajo ka mbledhur gati 100 mijë dollarë me fansat ndërsa vetë...

“Për shqiptarët edhe me vdek s’e kam problem”! Gold Ag përlot me deklaratën: S’ka...

Këngëtari i njohur nga Kosova, Arjan Agushi, i njohur gjerësisht si Gold Ag ka bërë një deklaratë befasuese dhe që prek zemrat e të...

Linda Morina me këngë edhe për tërmetin, ja vargjet që i ka kushtuar (VIDEO)

Linda Morina nuk ka ndjenjur rehat dhe i ka kushtuar një këngë në shenjë solidarizimi dhe shprehje të ngushëllimeve për të prekurit nga tërmeti...

Fifi ac arohet për falënderimet ndaj Serbisë: Nuk më intereson çfarë ndihme kanë dhënë...

Në mesin e shteteve që kanë ndihmuar Shqipërinë për të përballuar gjendjen e rëndë pas tërmetit ishte edhe Serbia. Ndaj serbëve nuk kanë munguar...

Vjen edhe reagimi i Shkurte Fejzës për tërmetin

Më 26 nëntor, Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë të rihterit i cili mori jetën e shumë personave, ndërsa shkatërroi vendbanimet...

Aktori turk solidarizohet me shqiptarët: Mos përjetofshi më humbje të tilla

Tolgahan Saysiman shpesh herë ka treguar afërsinë dhe dashurinë që ka për shqiptarët.Aktori turk i cili është i martuar me modelen dhe aktoren shqiptare,...

“Don’t Start Now” nga Dua Lipa në listën e 10 këngëve më të mira...

Revista “Time” e ka renditur këngën e Dua Lipës në mesin e më të mirave të këtij viti. 2019 ishte një vit trazirash në botën...

Sa shqiptarë që pësuan nga tërmeti janë strehuar në Kosovë, flet Capital – T

Këngëtari i njohur Capital T ka bën me dije se pas tërmetit tragjik në Shqipëri janë strehuar 20 mijë shqiptarë në Kosovë. Kosova ka...

Biznesmeni i njohur shqiptar hap kuletën, dhuron 1.2 milionë euro për të prekurit nga...

Biznesmeni shqiptar, Samir Mane, ka vendosur të dhurojë 1.2 milionë euro për qytetarët e dëmtuar nga tërmeti i fuqishëm i mëngjesit të 26 nëntorit,...