Kryemadhi: Meta dhe ministrat e LSI janë përgjuar për 4 vite rresht nga Tahiri

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u shpreh se ministrat e LSI janë përgjuar 4 vite rresht nga Ministria e Brendshme. Sipas saj, pjesë e përgjimeve...

Ora 17:00, seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit për votimin e ministrave të rinj

Parlamenti do të mblidhet sot pasdite në orën 17:00, në një sesion të jashtëzakonshëm për të votuar dekretet e Presidentit për lirimin nga detyra...

Shqipëria 10 vjet në Nato

Në Tiranë u përkujtua sot 10 vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në Nato. Autoritetet shqiptare riktheksuan angazhimin e vendit për t’ju përgjigjur sfidave të...

Thaçi e ftoi për debat, Berisha: Më parë bisedoj me Vuçiçin

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur Presidentit të Kosovës, ku ky i fundit e sfidoi publikisht për një debat në lidhje me marrëveshjen...

Drejtoresha e CIA-s Gina Haspel ka një histori me Nënë Terezën

Gina Haspel është emëruar nga Presidenti Donald Trump si drejtoreshë e CIA-s (shkurtim për Agjensinë Qendrore të Informacionit). Emërimi ka nevojë për miratimin e Senatit...

Samiti i dytë i diasporës. Majko: Shqipëria nuk mund të bëhet pa ju; Basha...

“Shqipëria nuk mund të bëhet pa ndihmën e diasporës”, Kështu deklaroi ministri Pandeli Majko në pritjen e qindra shqiptarëve që kanë mbërritur në Tiranë...

Kush është ambasadorja e re amerikane në Shqipëri?

Ambasadorja e re amerikane në Shqipëri do të jetë Kathleen Ann Kavalec, e cila është propozuar nga Presidenti Donald Trump. Por, për të marrë vendimin...

Përballja me banditë dhe politikanë të inkriminuar, ja çfarë thotë ministri i ri i...

Nëse merr nga presidenti Ilir Meta dekretin për t’u emëruar ministër i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshi shprehet i vendosur për të qenë serioz...

Agjentë të BE-së në pikat kufitare të Shqipërisë, kontroll të rreptë për ndalimin e...

Muajin e ardhshëm pritet që një grup i madh i programit FRONTEX të Bashkimit Europian të vendosen në të gjitha pikat kufitare të Shqipërisë. Pas...

Me 179 km/h nga Durrësi për Tiranë, pezullohen 18 patenta brenda natës

Në rrugën interurbane Durrës-Tiranë, Policia Rrugore e Tiranës ka dalë gjatë të shtunës me radar për të parandaluar shpejtësinë tej normave te lejuara. Janë...