Koço Kokëdhima zbulon skenarin për zgjedhjet e 2019/ Ja çfarë po përgatitet…

Kryetari i ZGJIDHJA-s, Koço Kokëdhima, zbulon skenarin ogurzi të zgjedhjeve vendore 2019 të propozuar nga KQZ-ja. Ai paralajmëron zhvillime dramatike për zgjedhjet vendore...

Kokaina është vetëvrasje për Shqipërinë

Skender Karaçica/ Përditë na vijnë lajme këndej detit në Amerikën e largët,sesi në Shqipëri kokaina është bërë ,,trend i kohës,,që po e shkatërron substancën kombëtare...

Tërmeti dëmton banesat, panik në fshatrat e Vlorës

Tërmeti i ditës së sotme ka terrorizuar banorët e fshatit Bashaj në Vlorë, pasi lëkundjet kanë shkaktuar dëme të shumta dhe vijojnë te jenë...

Soko: Oligarkët orientojnë politika, ndaj njerëzit janë të mërzitur

Ekonomisit Panajot Soko i ftuar në "Ekopolitikë", thotë se të pasurit arrijnë të penetrojnë në politikë duke orientuar politikën. Sako: Fuqia e madhe e oligarkëve...

Alarm në Shqipëri, përkeqësohet shëndeti mendor, në Shkodër 45% e të prekurve skizofrenë

Gjendja e rënduar ekonomike edhe përmbytjet e shpeshta e kanë bërë Shkodrën një rajon të prekur se tepërmi nga sëmundjet e shëndetit mendor. Ndryshe nga...

80 mijë euro për eleminimin e Lul Berishës, ja si dështoi atentati në 2005-n...

Ekstradimi nga Kosova drejt vendit tonë i Ahmet Ajetit, 35 vjeçarit të lindur në Lipjan dhe të dënuar me 20 vjet pasi tentoi të...

Nano: Rama, Thaçi dhe Vuçiç mund të jenë idiotë, nëse janë takuar për të...

Gazetari Mustafa Nano, të mërkurën, deklaroi se nëse kryeministri Edi Rama, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç janë takuar për të biseduar për ndarjen e...

Berisha komenton rrahjen e dy të rinjve në Novi Sad: U rrahën shtazërisht vetëm...

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar lidhur me incidentin në Novi Sad ku u sulmuan brutalisht dy shqiptarë. Berisha rastin në fjalë e ka...

Aksident i rëndë në Berat, disa persona të plagosur, një rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Berat. Një makinë tip ‘Hyndai’ është përplasur me një ‘Benz’. Aksidenti ka ndodhur në rrugën...

A do ua falë detin grekëve? Rama nga Londra flet për marrëveshjen

Kryeministri Edi Ramaaktualisht ndodhet në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Londër, nga ku ka komentuar disa nga çështjet më të rëndësishme të rajonit, mes...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!